Festiwal Polskiej Piosenki Dziecięcej w płockim SDK-u [ZDJĘCIA, FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W poniedziałek, w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku odbył się festiwal Polskiej Piosenki Dziecięcej. W zmaganiach wzięli udział uczestnicy z Płocka i okolic. 

Młodych wokalistów podzielono na trzy grupy: od klas I-II, przez II-IV aż po IV-VI. Celem imprezy była popularyzacja śpiewania, promowanie dziecięcej twórczości, wyszukiwanie i promowanie młodych talentów oraz doskonalenie warsztatu muzycznego.

Na scenie widzieliśmy zarówno chłopców jak i dziewczęta. Każdy z uczestników wykonywał piosenkę, którą wcześniej musiał uwzględnić w formularzu zgłoszeniowym. Ponadto uczestnicy mieli możliwość wyboru akompaniamentu i decyzji o tym, czy będą śpiewali z półplaybacku czy na pojedynczej melodii.

Zwycięzca konkursu mógł liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz występ w ogólnopolskim finale Festiwalu Dzieci i Młodzieży – Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie.

Jury, w składzie: Jan Wojdak – Przewodniczący, Izabela Denst-Szydłowska i Iwona Lelińska, po aktywnej dyskusji wybrali laureatów tegorocznego konkursu.

Wyniki

Kat.I (dzieci klas I – II) – 11 zgłoszeń
I – Anna Budnicka (Szkoła Podstawowa nr 23 w Płocku), opiekun – Urszula Kosińska
II – Daria Miaśkiewicz (Spółdzielczy Dom Kultury PSM L-W), opiekun – Sławomir Przygucki
III – Mateusz Staniaszek (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie), opiekun – Małgorzata Czubiel

Kat. II (dzieci klas III- IV) – 17 zgłoszeń
I – Natalia Pycek – (Szkoła Podstawowa w Maszewie Dużym), opiekun – Marzena Bonkowska
II – Alicja Richert (Gminny Ośrodek Kultury Słupna z/s w Cekanowie), opiekun – Cezary Szymczak
III – Magdalena Cichosz (Gminny Ośrodek Kultury w Iłowie)opiekun, Małgorzata Czubiel

Kat. III (dzieci klas V – VI) – 20 zgłoszeń
I – Aleksandra Krzemińska ( Szkoła Podstawowa w Małej Wsi), opiekun – Katarzyna Szatkowska
II – Martyna Sokołowska (Szkoła Podstawowa przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Brudzeniu Dużym), opiekun – Aldona Lewandowska-Skrobiszewska
III – Joanna Bohdan (Szkoła Podstawowa w Smardzewie gm. Staroźreby), opiekun – Piotr Karwowski, Katarzyna Bohdan.

Grand Prix Festiwalu, które daje przepustkę z pominięciem drogi eliminacji na Festiwal Tęczowe Piosenki Jana Wojdaka w Krakowie oraz szkła ozdobne – dla laureata i opiekuna z Huty Szkła Gospodarczego Wrześniak, przywiezione przez Jana Wojdaka, otrzymała Natalia Kawszyn ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku, opiekun – Małgorzata Kluczyńska-Pach.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek od MusicExpress. Nagrody rzeczowe za pierwsze miejsca to mikrofony Music Express, a za miejsca drugie i trzecie w każdej z kategorii – słuchawki, ufundowane przez SDK PSM L-W. Oświetlenie zapewniła Technika Estradowa RASCH.

PetroNews był patronem medialnym konkursu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji