Elverum pokonane. Za tydzień walka o pierwsze miejsce w grupie

Szczypiorniści Orlen Wisły Płock pokonali dzisiaj Elverum Handball Herrer 30:25. Już za tydzień zagrają w Danii o pierwsze miejsce w grupie.

Dzisiejszy mecz rozpoczął się uhonorowaniem drużyny juniorów Wisły, którzy zdobyli Mistrzostwo Polski. Ich starsi koledzy z pierwszej drużyny Orlen Wisły Płock w trakcie przedmeczowej prezentacji wybiegli właśnie z zawodnikami z drużyny juniorów.

Pierwsze 10 minut spotkania dostarczyło kibicom sporo nerwów. Już po 6 minutach goście prowadzili 5:3. Na szczęście Wiślacy poprawili obronę, wzmocnili atak i zaczęli przejmować prowadzenie. Pierwszą połowę zakończyli wynikiem 17:14.

W drugiej części meczu to goście z Elverum zmobilizowali się i walczyli o każdy punkt. Wynik wahał się jednak cały czas między 2-3 punktami przewagi dla płockiej drużyny. W ostatnich 10 minutach spotkania Wiślacy powiększyli prowadzenie do 5 goli i z taką przewagą zakończyli mecz.

Orlen Wisła: M.Šego (38% 14/37, 1/3 k) – V.Ghionea(4, 0/1k), A.Wiśniewski(4), M.Toromanović, K.Syprzak(9), M.Kubisztal(4, 1/2k), B.Kavaš(1), N.Eklemović(2), A.Twardo(1), P.Paczkowski(3), F.Ilyés(2)

Elverum Handball: M.Nergaard (46% 9/21, 2/3 k), G.Rajkovic (15% 3/20, 0/0 k), A.Lindboe(9, 1/1k), K.Aanestad, I.Sluijters(3), K.Björkman(2), A.Borresen, L.Ojala, M.Gullerud(3), A.Rönnberg(3, 1/2k), E.Toft(3), S.Stegavik(2), L.Majnov

Upomnienia: M.Kubisztal – K.Aanestad, S.Stegavik

Kary: Orlen Wisła 6 min (M.Kubisztal 2 min, M.Toromanović 2 min, A.Twardo 2 min ) – Elverum H?ndball 4 min (L.Ojala 2 min, A.Lindboe 2 min).