Ecoriver pod ścianą. Ma 14 dni

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Po protestach mieszkańców Ciółkowa, starosta płocki wezwał firmę Ecoriver do zaprzestania działalności, powodującej nieprzyjemny i bardzo uciążliwy zapach. Kompostownia ma dwa tygodnie na usunięcie przyczyny odoru.

Przypomnijmy – mieszkańcy Ciółkowa rozpoczęli protest po tym, jak kompostownia, zlokalizowana w ich miejscowości, zaczęła wydzielać zapach, uniemożliwiający normalne funkcjonowanie. Szukali pomocy u WIOŚ oraz Starosty Płockiego, pikietowali też przed firmą oraz starostwem powiatowym w Płocku.

W piątek starosta wezwał kompostownię z Ciółkowa do “zaniechania (w terminie 14 dni od dnia doręczenia wezwania) naruszania przepisów art.16 pkt 2 ustawy o odpadach w zakresie uciążliwości zapachowej, powodowanej działalnością objętą decyzją Starosty z dnia 16 grudnia 2013 roku, udzielającą firmie Ecoriver sp. z o.o. w Warszawie zezwolenia na przetwarzanie odpadów w Ciołkowie, gmina Radzanowo”.

– Wezwanie znajduje pełne uzasadnienie w świetle licznych protestów mieszkańców wsi Ciółkowo i Śniegocin, gm. Radzanowo, skarżących się na intensywny odór, pochodzący z miejsca tej działalności – wyjaśnił Michał Boszko w oświadczeniu. – Uciążliwość zapachową ze strony kompostowni stwierdzili także inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, SANEPID-u, Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz Starostwa. Problem był przedmiotem obrad Powiatowego zespołu Reagowania Kryzysowego w dniu 24 czerwca 2014 roku. Liczne zgłoszenia mieszkańców powodują, że organ ma obowiązek wezwania do zaniechania naruszeń na podstawie art. 47 ust. 1 w związku z art. 16 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 roku. Na efekty czekamy 14 dni od daty doręczenia pisma – dodał starosta płocki.

Podziel się:

3 komentarze

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji