REKLAMA

Dzieci pokażą jak odpowiedzialnie adoptować zwierzaka

REKLAMA

Dzieci przygotują kampanię, promującą odpowiedzialną adopcję psów. Galerię Mazovia organizuje konkurs, w którym najmłodsi będą zachęcać do przygarniania czworonogów ze Schroniska dla zwierząt w Płocku.

Wśród największych miłośników zwierząt znajdują się dzieci i to właśnie one często sprawiają, że rodzice decydują się na przygarnięcie pupila. Galeria Mazovia chce promować odpowiedzialną adopcję oraz zwrócić uwagę na potrzeby bezpańskich zwierząt.

Konkurs organizowany przez galerię to okazja dla płockich szkół, by zaangażować się do kreatywnych działań, łączących aktywizację dzieci oraz pomoc potrzebującym czworonogom ze Schroniska dla zwierząt w Płocku. Dzieci z okolicznych podstawówek z klas 1-3 będą miały za zadanie stworzyć kampanię zachęcającą do zaadoptowania zwierząt.

Młodzi ludzie do przygotowania swoich pomysłów mogą użyć dowolnej techniki: plakatu, krótkiego filmu, kolażu itp. Oceniana będzie kreatywność oraz nietuzinkowe podejście do tematu. Szkoły, które w najciekawszy sposób zrealizują zadanie, otrzymają nagrody od Galerii Mazovia:

 • tablicę interaktywną,
 • wyjątkowy dzień dla uczniów spędzony w Sali zabaw Fikołki,
 • bluzy dla wszystkich uczestników.

Nadesłane prace oglądać będzie można oglądać podczas specjalnie przygotowanej wystawy w centrum galerii już od 28 maja.

– Nie od dziś wiadomo, że większość dzieci kocha zwierzęta i to one są najbardziej wrażliwe na losy futrzanych przyjaciół. Chcemy promować odpowiedzialne postawy i jednocześnie zamienić naukę w przyjemną zabawę. Wierzę, że dziecięce pomysły na kampanię podbiją serca młodszych i starszych, dzięki czemu nasze pieski będą miały większe szanse na znalezienie kochającego domu – mówiła Marta Krasuska, kierownik Schroniska dla zwierząt w Płocku.Konkurs dla najmłodszych mieszkańców Płocka to kolejna wspólna akcja Galerii Mazovia oraz miejskiego schroniska.

– Galeria Mazovia regularnie wspiera płockie schronisko dla zwierząt. W lutym zorganizowaliśmy wystawę „Przygarnij pod swój dach więcej radości”, która przedstawiała psie sylwetki w przestrzeni centrum oraz zachęcała do adopcji pupili. Akcja szczęśliwie zakończyła się adopcją dwóch piesków: Haka i Neli. Jesteśmy także stale zaangażowani lokalnie, co przekłada się na wsparcie udzielane okolicznym instytucjom, na przykład placówkom edukacyjnym. Nasz konkurs łączy w sobie pomoc bezdomnym zwierzętom, ale także zaangażowanie płockich szkół, dzięki czemu nadal wpisujemy się we wspieranie lokalnych instytucji i aktywizację naszych mieszkańców – mówił Damian Falkowski, specjalista ds. marketingu Galerii Mazovia.

Płockie szkoły mogą zgłaszać chęci do wzięcia udziału w akcji do 12 maja. Prace należy wysłać do dnia 21 maja na adres mailowy organizatorów akcji.

W dniach 22-31 maja jury, składające się z przedstawiciela Galerii Mazovia, wolontariuszy schroniska, maskotki Wisły Płock oraz dziennikarzy lokalnych redakcji, będzie oceniać nadesłane materiały, a wraz z początkiem czerwca przedstawi wyniki głosowania.

Szkoły nie ponoszą żadnych kosztów udziału, a propozycja działań zachęca do pracy w grupie i aktywizacji klas 1-3. Wspólna zabawa połączona z nauką wpłynie na ich wyobraźnię oraz budowanie relacji zespołowych.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Galerii Mazovia.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

 1. Gość says:

  Tego Haka co zwiał z domu kilka dni po adopcji? No to faktycznie super są te adopcje

 2. spostrzegawczy says:

  W słowniku PWN nie istnieje pojęcie adopcji w odniesieniu do zwierzęcia.

 3. AnonimowyGłodomor says:

  Procedury Adopcji psa bynajmniej w Płocku można porównać do zasad i wymogów Adopcji dziecka.. Chciałem adoptować psa rok temu to mi odmówiono.. Ponieważ Mieszkam sam i pracuje… nie wspomnę o innych wymogach jeszcze..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU