Dwa nowe mosty pod Płockiem [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W piątek, 9 stycznia, oddano do użytku dwie przeprawy mostowe na drodze Płock – Zągoty-Bonisław. Inwestycje pochłonęły trzy i pół miliona złotych.

– W takich obiektach inżynieryjnych jak mosty, ważne jest to, aby dawały one jak największe bezpieczeństwo użytkowania – powiedział nam Mariusz Bieniek, Starosta Płocki. – Modernizację drogi łączącej Płock z Sierpcem zaczęliśmy od najtrudniejszego zadania, jakim był remont tych dwóch przepraw – dodał. Za poprawę dwóch obiektów na drodze z Płocka do Sierpca, zapłacono w sumie 3,5 miliona złotych. Przy okazji wyremontowano także 700 metrów dróg dojazdowych. Jak mówił starosta, dużym ułatwieniem była bezzwrotna pomoc finansowa, której w tym przypadku udzieliło państwo.

Inwestycja była ważna, także ze względu na to, że droga, na której znajdują się przeprawy to jedna z zaledwie dwóch, łączących nasze miasto z Sierpcem. – To najbardziej uczęszczana droga w kierunku Sierpca – tłumaczy Mariusz Bieniek. – Jej dobry stan techniczny jest także ważny ze względu na obciążenie jakim jest ona obarczona. Wynika ono z obsługi Orlenu. Droga, jako całość, ma kolosalne znaczenie dla naszego powiatu.

Przeprawy mostowe to od dawna dosyć newralgiczny i kontrowersyjny punkt, jeżeli wziąć pod uwagę roboty drogowe w tym zakresie. Temat remontu konstrukcji, która dziś została odebrana był już poruszany cztery lata temu, a most w Srebrnej przez wiele miesięcy napotykał różne problemy, w efekcie czego remont trwał tam bardzo długo. – Mimo wszystko, nie możemy nikomu zarzucać złej woli, bo zawsze jest to patrzenie prorozwojowe – przyznaje Bieniek. – Należy pamiętać, że kwestie finansowe mają ogromne znaczenie i we wszystkich tych przypadkach pewnie chodziło o pieniądze. Przy dużym wsparciu środków z ministerstwa, możemy jednak korzystać z nowoczesnych konstrukcji drogowych – podsumował starosta.

Mosty na terenie gminy Stara Biała to kolejne inwestycje zrealizowane przez powiat w ciągu ostatnich kilkunastu tygodni. Zapytaliśmy starosty, czego jeszcze możemy spodziewać się w najbliższym czasie. – Przygotowujemy kolejną modernizację obiektów mostowych – zdradza Mariusz Bieniek. – Do poprawienia zostało ich zaledwie pięć. Najbliższym tego typu przedsięwzięciem będzie most pomiędzy Bulkowem a Górą. Będzie to łącznik do trasy numer 10 – wyjaśnił.

Mariusz Bieniek kończąc rozmowę podkreślił, że program drogowy jest dopiero nakreślany. Jego zdaniem, dotychczasowy plan utworzony przez poprzedni zarząd został zrealizowany.

W uroczystości otwarcia mostu oprócz starosty płockiego, wzięli udział m.in. Poseł na Sejm Piotr Zgorzelski, Wójt Gminy Stara Biała Sławomir Wawrzyński, Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku Michał Twardy, Wicestarosta Iwona Sierocka, Przewodniczący Rady Powiatu Lech Dąbrowski, Starosta Sierpecki Jan Laskowski oraz samorządowcy ziemi płockiej i ziemi sierpeckiej.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji