Dwa brązowe medale mistrzostw Polski dla płocczan

REKLAMA

W Mysiadle pod koniec kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów, Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w formule Pointfighting oraz kadetów w formule Kick-Light. Płocczanie z LKS Puncher zdobyli na imprezie dwa brązowe medale.

W dniach 28-29 kwietnia br. w Mysiadle miały miejsce Mistrzostwa Polski Kadetów, Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w formule Pointfighting oraz kadetów w formule Kick-Light. W rywalizacji uczestniczyło w sumie 533 zawodników z 74 klubów z całej Polski. Na zawodach nie zabrakło zawodników z Płocka. Rafał Dobies i Maciej Wierzchowski reprezentowali płocki klub LKS Puncher. Zawodnikami opiekował się trener Piotr Maślanka.

PowiązaneTematy

Rafał Dobies jest kilkukrotnym medalistą Pucharu Europy, Mistrzostw Polski, i Pucharu Polski w kategoriach wiekowych kadetów i juniorów i formułach: pointfighting, light-contact i kick-light. Rafał startował w kategorii wiekowej juniorów i wagowej -74 kg i w niej zdobył brązowy medal.

fot. materiały prasowe

Maciej Wierzchowski to jeden z bardziej utytułowanych zawodników klubu LKS Puncher. Wrócił do klubu po czteroletniej przerwie wynikającej ze studiów w Toruniu. Płocczanin był już w kickboxingu między innymi: mistrzem Polski juniorów (2012 r.) i dwukrotnym wicemistrzem Polski juniorów (2011 i 2012 r.) oraz dwukrotnym wicemistrzem Polski seniorów (2011 i 2012 r.). Tym razem Maciej, startując w kategorii wiekowej seniorów i wagowej +94 kg, wywalczył brązowy medal.