Duży sukces Vox Singers

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak podaje Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki, Vox Singers pnie się coraz wyżej w klasyfikacji generalnej Interkultur. Positive Vibrations, pomimo tegorocznej nieobecności w wielu konkursach, nadal znajduje się w czołówce najlepszych chórów jazzowych.

W ogólnej klasyfikacji Vox Singers, chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, awansował o ponad 200 miejsc. To niebywały sukces, z którego szczególnie dumny jest Robert Majewski, szef chóru. – Rok 2014 zamknęliśmy na 526. miejscu, w rankingu 1000 najlepszych chórów świata – podaje z niekrytą satysfakcją. – W tej klasyfikacji znajdują się chóry, reprezentujące wszystkie kategorie.

Jak zaznacza Majewski, im częściej chór wyjeżdża na konkursy oraz w im większej ilości kategorii uczestniczy (zajmując punktowane miejsca), tym wyżej stoi w klasyfikacji. – My jeździmy tylko raz w roku i śpiewamy tylko w jednej kategorii – przypomina.

Positive Vibrations, jako zespół nie uczestniczący w tegorocznych konkursach, spadł teraz nieco na 150. miejsce. W kategorii jazz, wśród 50 najlepszych chórów, nasz kwartet wokalny znalazł się na 25. miejscu.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji