REKLAMA

Dużo zdarzeń policyjnych w drugi weekend maja. Skradziono dwa nowe samochody

REKLAMA

Ostatni weekend w Płocku oraz na terenie powiatu przyniósł dwa wypadki oraz kilka zdarzeń kryminalnych i na pewno był bardziej intensywny dla płockiej policji od poprzedniego.

PowiązaneTematy

– Łącznie odnotowaliśmy trzydzieści kolizji, w tym dwadzieścia w Płocku i dziesięć na terenie powiatu – powiedział rzecznik płockiej policji, Krzysztof Piasek. – Dodatkowo, w powiecie zdarzyły się dwa wypadki – dodał.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w sobotę, 9 maja, w Nowym Miszewie (gm. Bodzanów). Policjanci wstępnie ustalili, że kierująca citroenem, z niewiadomych przyczyn zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. W wyniku tego zdarzenia, kobieta kierująca pojazdem oraz pasażer zostali ranni i przewiezieni do szpitala.

Drugi wypadek zdarzył się w Mańkowie (gm. Stara Biała), w niedzielę 10 maja. Na jednym ze skrzyżowań, kierowca Toyoty Camry nie ustąpił pierwszeństwa kierującej Oplem Zafirą, w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Kierująca oplem z obrażeniami trafiła do szpitala, jednak po udzielonej pomocy wróciła do domu.– Płocka policja zatrzymała także pięciu nietrzeźwych kierowców, jednego na terenie Płocka i czterech na terenie powiatu. Ponadto, jeden z zatrzymanych miał zakaz prowadzenia pojazdów, do którego jednak się nie zastosował. Oprócz niego, zatrzymano jeszcze dwóch trzeźwych kierowców, którzy także nie przestrzegali tego zakazu. Do izby wytrzeźwień natomiast zostało doprowadzonych 29 osób – dodał przedstawiciel płockiej policji.

W czasie weekendu miało miejsce również dziesięć zdarzeń kryminalnych.

  • Między 1 a 9 maja z piwnicy w jednym z bloków na al. Jana Pawła II w Płocku, skradziono piłę spalinową.
  • W okresie od 3 do 8 maja w miejscowości Zdwórz (gm. Łąck) doszło do włamania do domku letniskowego. Zginęła kosiarka oraz inne narzędzia, o łącznej wartości około 3 tys. zł.
  • W piątek, 8 maja, na ulicy 3 maja w Płocku, z niezamkniętego samochodu skradziono telefon komórkowy. Tego samego dnia, z mieszkania przy ulicy Zduńskiej w Płocku, ukradziono pieniądze. Włamywacz wykorzystał fakt, iż jedno z okien mieszkania było niezamknięte.
  • W nocy z 8 na 9 maja, w Cekanowie (gm. Słupno) doszło do kradzieży pięciu felg aluminiowych z jednego z podwórek.
  • Na ulicy Bielskiej w Płocku, doszło do włamania do pomieszczenia-stajenki, skąd skradziono rower górski. Do zdarzenia doszło w okresie od 8 do 10 maja.
  • Sobota, 9 maja, to trzy zdarzenia kryminalne. Pierwsze z nich dotyczyło kradzieży telefonu komórkowego z torebki w jednym z płockich lokali. Kolejne miało miejsce w autobusie komunikacji miejskiej. Doszło tam do kradzieży telefonu komórkowego i portfela. Ostatnim zdarzeniem tego dnia była kradzież na ulicy Bielskiej w Płocku. Z terenu salonu Renault skradziono dwa samochody Renault Master, o łącznej wartości około 200 tys. zł.
  • W niedzielę, 10 maja, na parkingu niestrzeżonym przy ulicy Andersa w Płocku uszkodzono samochód marki BMW – nieznany sprawca porysował lakier.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU