REKLAMA

Driftu w tym roku nie będzie!

REKLAMA

Firma Budmat poinformowała dzisiaj, że zawiesza w tym roku realizację Budmat Drift Show 2014. Decyzję tłumaczy brakiem możliwości rozwoju imprezy w Płocku.

Zawody driftowe wokół Orlen Areny odbywały się w Płocku od 2012 roku i były częścią rund Driftingowych Mistrzostw Polski. Rozmach przedsięwzięcia i jej rodzinny charakter sprawił, że na imprezie pojawiało się mnóstwo płocczan, którzy całymi rodzinami korzystali z dostępnych atrakcji.

PowiązaneTematy

Jak podaje Agnieszka Korolczuk, dyrektor marketingu Budmat, w ubiegłym roku płockie zawody zaliczono do europejskiej ligi Drift AllStars – jednej z największych organizacji driftingowych w Europie. Ta sama liga przyznała płockiej imprezie nagrodę w kategorii Najlepszy Driftingowy Event Roku 2013.

– To ogromne wyróżnienie i uznanie międzynarodowego środowiska driftingowego każdemu organizatorowi kazałoby wysoko podnieść poprzeczkę przy realizacji kolejnej edycji – mówi Agnieszka Korolczuk. – Aby móc zorganizować Budmat Drift Show na jeszcze wyższym poziomie, niestety, w Płocku nie znajdujemy już wystarczających możliwości – tłumaczy.

Według organizatora: „lokowanie kolejnej rundy Driftingowych Mistrzostw Polski i Europy w tym samym miejscu, odtwarzając dokładnie ten sam tor jazdy zawodów, sprawia, że widowisko nie zdobędzie swojej rangi, atrakcyjności ani pożądanego poziomu technicznego”.

Budmat zapowiada, że w tym roku będzie analizował możliwe działania i możliwości dla profesjonalnego rozwoju w naszym regionie sportów motorowych, w tym szczególnie driftu. – Jako organizator Budmat Drift Show nie żegnamy się z Państwem. Dajemy sobie czas na to, aby kolejne nasze działania w motoryzacji, w drifcie, w przyszłości mogły być dla Państwa jeszcze większym widowiskiem a także dumą, że dziejąc się tu lokalnie mogą mieć wymiar międzynarodowy – zapewnia Agnieszka Korolczuk.