REKLAMA

Dramatyczna noc w Płocku. Powalone drzewa, płynące ulice, zerwane dachy…

REKLAMA

W nocy Płock i okolice nawiedziły burze i nawałnice. Powalone są drzewa i połamane gałęzie, uszkodzone linie elektroenergetyczne i telekomunikacyjne, zerwane dachy. Kilka osób zostało rannych.

Jak informuje Urząd Miasta Płocka, służby miejskie i ratunkowe od godz. 23 w środę, 14 lipca otrzymywały liczne zgłoszenia o powalonych drzewach, zerwanych liniach telekomunikacyjnych, elektroenergetycznych, zalanych ulicach, wybitych deklach studzienek deszczowych i kanalizacyjnych, awariach oświetlenia ulicznego, przeciekających i zerwanych dachach.

 • Zastępca Komendanta PSP w Płocku poinformował, że do działań na terenie miasta skierowano wszystkie możliwe do dyspozycji jednostki państwowej straży pożarnej z terenu miasta i powiatu a także OSP Trzepowo.
 • Dyspozytor Wodociągów Płockich zgłosił brak zasilania na ujęciu wody przy ul. Grabówka oraz na pompach w studniach głębinowych. Podłączono agregaty prądotwórcze, aby miasto nie straciło zasilania w wodę. Sprawę priorytetowo do pilnej realizacji zgłoszono dyspozytorowi Energa Operator. Około godz. 3.00 uzyskano informację, że linie zasilające zostały przerwane przez powalone duże drzewa. Od godzin porannych zostaną ściągnięte większe siły, w celu usuwania wywrotów i naprawy linii energetycznych. Około godz. 9.15 przywrócono zasilanie z sieci energetycznej.
 • Z WCZK otrzymano informacje o wystąpieniu awarii masowych na terenie działania Energa Operator S.A. Odział w Płocku w dniu 14.07.2021 r. Na skutek nawałnicy wyłączonych było 123 linii średniego napięcia, 4300 stacji transformatorowych, bez zasilania w energię elektryczną było ok. 89 000 odbiorców na terenie działania Energa Operator Oddział Płock. Bez zasilania były osiedla: Borowiczki, Imielnica, Radziwie od strony Popłacina, Ciechomice (kilka tysięcy odbiorców). Odbiorcy będą sukcesywnie podłączani do zasilania po usunięciu awarii.
 • Został zerwany dach na magazynie DPD przy ul. Kutnowskie, budynek jest zabezpieczony plandeką. W nocy występowały czasowe ograniczenia w ruchu na skutek zablokowania ul. Grabówka w rejonie Mostu Solidarności (udrożniona po około 45 min.) oraz Słonecznej przy ul. Wiatraki (dziania prowadzi Energa Operator, gdzie drzewa przewróciły się na linię energetyczną.
 • Na terenie miasta występują liczne wiatrołomy i uszkodzenia drzew. Usuwane były na bieżąco przez PSP, obecnie służby miejskie sprzątają połamane konary i gałęzie. W wyniku powalenia drzew ucierpiały ogrodzenia na terenie przedszkola 34 i 11 oraz budynek Odwachu.
 • Na kilku skrzyżowaniach na skutek braku zasilania wciąż nie działała sygnalizacja świetna sterująca ruchem. Rogatki automatyczne na ul. Słonecznej przeszły w tryb awaryjny i zostały opuszczone, konieczny był objazd dla samochodów na ciągu Słoneczna-Grabówka do czasu naprawienia rogatek przez PKP. Obecnie rogatki są już naprawione.

Od naszych czytelników otrzymywaliśmy zdjęcia i filmy z tego, co działo się w nocy i nad ranem. Jak ostrzega IMGW-PIB, również i w czwartek możemy spodziewać się takich ekstremalnych zjawisk. Burze mają występować do najbliższej niedzieli.

Al. Jachowicza:Osiedle Międzytorze:

Okolice Wieży Ciśnień”

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 8

 1. Gość says:

  Linie energetyczne poza Płockiem są uszkodzone nie przez nawałnicę tylko przez drzewa, które nie były przycinane zgodnie z obowiązującymi normami. Za przycinanie drzew przy liniach energetycznych jest odpowiedzialny zakład energetyczny, więc niech się teraz sprężają z naprawą, bo polecą donosy do prokuratury. Nikt nie będzie wegetował tygodniami bez prądu, bo im się nie chciało wykonywać swoich obowiązków.

 2. Szacunek dla Straży says:

  Wielkie podziękowania i szacunek dla Strażaków. Policja powinna Wam pomóc.

 3. Ana tym razem bez K says:

  na szczęście mamy instytucję ,na którą zawsze można bezwarunkowo liczyć -Staż Pożarną- jestem bardzko wdzięczna straszakom z OSP w Radzanowie -drzewo przewróciło się na mój dom -szybko przyjechali ,usunęli ,profesjonalnie co było niełatwe ,życzliwie z uśmiechem -dziękuję !!!!!!

 4. Kolegialna says:

  Niech pan prezydent po usuwa drzewa przy ulicach bo to Czucha tylko na tragedię jadącego auta na kolegialnej przede wszystkim bo co chwila się łamią ale no tak lepiej niech drzewo zabije człowieka niż je wyciąć bo ekologia i środowisko a nawet jak się wyjeżdża z parkingu przy ulicy to nic przez nie nie widać piesi przechodzą też ich kierowcy nie widzą do ostatniej chwili .

  • 1947 says:

   Sam się usuń

  • Anonim says:

   Poziom powyższej wypowiedzi mówi absolutnie wszystko o poziomie nadawcy.

  • AnaKonda says:

   zarówno kierowcy j jak i piesi są- ludźmi a zatem teoretycznie istotami myślącymi -istotom myślącym o ile czynią z mózgu właściwy użytek drzewa w niczym nie zagrażają -drzewa z upodobaniem wycinają miejscy urzędnicy przy każdej okazji i bez okazji też …wniosek …..

   • ghfds says:

    Jeśli drzewa według ciebie w niczym nie zagrażają to życzę ci aby takie drzewo przewróciło się na ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU