Dożynkowo i wesoło

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Dzisiaj i jutro w Galerii Mazovia można poczuć tradycję obrzędu dożynek. Tym razem to wieś przyjechała do miasta, dzięki czemu możemy chociaż przez chwilę poczuć magię tradycji polskiej.

Już przy wejściu do galerii przywitają nas duże ciągniki rolnicze, a zaraz potem wesoło obracający się wiatrak. Na stoiskach dumnie prezentują się tradycyjne wypieki i wyroby – chleb, wędliny, sery, ciasta i ciasteczka. Ogromne wrażenie robią precyzyjnie wykonane wieńce dożynkowe.

Jeszcze bardziej kolorowo zrobiło się podczas występów zespołów dziecięcych i młodzieżowych z Cieśli, Bodzanowa, Łącka i zespołu ludowego Grzybowianki oraz koncertu Gminnej Orkiestry Dętej z Łącka. Tradycyjne stroje wniosły barwny element w codzienny pęd życia, a wykonywane utwory powodowały, że klienci galerii podśpiewywali znane im dobrze piosenki.

Jeszcze do jutra można zaopatrzyć się w specjalne produkty oferowane na kiermaszu regionalnym: ekologiczną mąkę, miody, pierogi, wędliny, przyprawy, zioła, kluski, pieczywo, pierniki, bigos, smalec, ogórki oraz wyroby rękodzielnictwa.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji