REKLAMA

Dobra forma płockich wioślarzy. Zdobyli dwa brązowe i złoty medal

REKLAMA

Zawodnicy Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego wywalczyli dwa brązowe medale na Mistrzostwach Polski Seniorów. Natomiast na Mistrzostwach Młodzików złoto zdobyła Kinga Nowakowska.

W dniach 18-20 września na poznańskiej Malcie rozegrane zostały Mistrzostw Polski Seniorów we wioślarstwie. Była to ostatnia w tym roku impreza rangi mistrzowskiej na klasycznym dystansie i odbyła się z udziałem wszystkich najlepszych zawodników z Polski.

Zawody odbyły się w warunkach szczególnego reżimu sanitarnego, zgodnie z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia, sanepidu i FISA. W imprezie, dzięki wsparciu Urzędu Miasta Płocka oraz PKN ORLEN, uczestniczyli zawodnicy z Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego – absolwenci i uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy płockiej „Siedemdziesiątce”.

Brąz czwórki bez sternika

Pierwszy brąz zdobyła czwórka bez sternika w składzie: Adrian Pawłowski, Kuba Aleksandrowicz, Bartek Donarski i Kamil Krusiewicz. Wyścig czwórek „ułożył się” już po pierwszej pięćsetce, kiedy to na prowadzenie zdecydowanie wyszła naszpikowana kadrowiczami osada Posnanii, a o jedną długość łodzi za nią osada bydgoskiego Zawiszy.

fot. materiały prasowe

Płocczanie, umacniając swoją pozycję przed szczecińskim AZS-em, płynęli na trzecim miejscu i tak minęli linię mety. Dla przypomnienia, osada PTW w tym samym składzie, przed rokiem, zdobyła srebrny medal, ale wtedy batalia o drugie miejsce toczyła się do ostatnich metrów między czterema osadami i potrzebna była analiza fotofiniszu, aby ustalić kolejność na mecie.

fot. materiały prasowe

Brąz ósemki

Zupełnie inaczej wyglądał wyścig ósemek. Tutaj ponownie na prowadzenie zdecydowanie wysunęła się osada Posnanii, a pięć pozostałych osad płynęło do ostatnich metrów niemalże „łeb w łeb” w połowie dystansu wydawało się, że największe szanse na srebro i brąz mają osady z Płocka i Bydgostii, ale do walki włączyły się osady szczecińskiego i toruńskiego AZS-u.

fot. materiały prasowe

– Ostatnia pięćsetka wyścigu to niesamowite emocje i walka do ostatnich metrów. Osada Posnanii samotnie minęła linię mety, ale osady z Płocka, Bydgoszczy, Torunia i Szczecina wpadły niemalże razem. Po analizie fotofiniszu okazało się, że drugi był Toruń, a trzeci Płock. Brązowy medal ósemki był udziałem zawodników: Bartka Donarskiego, Adriana Pawłowskiego, Kamila Krusiewicza, Janka Domeradzkiego, Kuby Kołodziejskiego, Igora Skowyrskiego, Mateusza Łęgowika, Jakuba Aleksandrowicza i Oli Kołodziejskiej, która tym razem wystąpiła w roli sterniczki. Sukces ósemki jest tym ważniejszy, że na medal w tej konkurencji czekaliśmy 7 lat. Po siedmiu latach płocka ósemka seniorów stanęła ponownie na podium Mistrzostw Polski i niemały w tym udział ma, poza dobrymi zawodnikami rzecz jasna, fakt posiadania nowej łodzi zakupionej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Cały skład naszych medalowych osad to wychowankowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy Zespole Szkół Technicznych w Płocku – relacjonuje Płockie Towarzystwo Wioślarskie.fot. materiały prasowe

Złoto na Mistrzostwach Młodzików

W czasie, gdy elita wioślarska walczyła o medale Mistrzostw Polski w Poznaniu, w Ełku rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. W tej imprezie młoda zawodniczka PTW Kinga Nowakowska zdobyła złoty medal, pokonując zawodniczki nawet o rok starsze, z klubów województw mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

fot. materiały prasowe

To nie koniec sezonu

Kalendarz imprez wioślarskich na jesieni jest bardzo zagęszczony. Już w najbliższy weekend, w sobotę, wioślarze wystartują w prestiżowych regatach ósemek Wielkiej Wioślarskiej o Puchar Brdy.

– W niedzielę 27 września zapraszamy do Płocka, gdzie na bulwarach Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego odbędą się Mistrzostwa Polski w Sprincie Wioślarskim oraz Memoriał Juliusza Kawieckiego. Spodziewamy się udziału wielu znanych zawodników z Polski – zachęca Płockie Towarzystwo Wioślarskie.

Również w następny weekend, w Belgradzie odbędą się Mistrzostwa Europy Juniorów, przeniesione powodu pandemii z maja. W Mistrzostwach wystartują również zawodnicy PTW: Romek Drużyński i Kuba Pszczółkowski popłyną w składzie polskiej czwórki bez sternika.

Wioślarze zakończą sezon dopiero w ostatni weekend października, kiedy na poznańskiej Malcie wystartuje cała wioślarska Polska na jedynkach i dwójkach bez sternika podczas Jesiennych Regat Kontrolnych.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU