Debata prezydencka: Co z lotniskiem? [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

– Jak Państwo widzą przyszłość Pikniku Lotniczego? – spytał jeden z płocczan, obecnych w trakcie debaty prezydenckiej. Co na to kandydaci na urząd prezydenta Płocka?

– Ja jestem jednym z tych dwóch kandydatów, którzy uważają, że lotnisko w Płocku to jest przyszłość i okno na świat – powiedział Andrzej Nowakowski. – Bez lotniska nie ma szans na Piknik Lotniczy, a żeby ten Piknik był, potrzebny jest partner w postaci Aeroklubu. Chcemy by lotnisko funkcjonowało w nieco innym zakresie, ale lotnisko w Płocku – tak – podsumował.

– Z lotniskiem jest jeden problem, zaryzykuję stwierdzenie, że żaden przedsiębiorca w Płocku nie chce go. Zapraszałem wielokrotnie płockich przedsiębiorców do współpracy. Poza deklaracjami nikt nie przystąpił do partnerstwa publiczno-prywatnego. Jeśli tylko miasto ma wyłożyć kilkadziesiąt milionów złotych, żeby kilkadziesiąt samolotów mogło z niego startować, lotniska nie powinno być – stwierdził Mirosław Milewski.

– Lotnisko powinno być, dostosowane do małych samolotów biznesowych, to jest przyszłość – zaoponowała Iwona Wierzbicka. – Piknik Lotniczy to wspaniała promocja miasta, ale powiem jasno – jeśli będzie nas stać, żeby w partnerstwie publiczno-prywatnym je utrzymać, to powinno zostać. Ale nie może być tak, że nie jest wykorzystywane. Powinniśmy zadbać o to, żeby to lotnisko tętniło życiem – podsumował.

– Uważam, że lotnisko ogranicza rozwój Płocka – stwierdził Arkadiusz Iwaniak. – Te tereny powinny być inwestycyjne, a mrzonką jest to, że biznesmeni będą tu lądowali swoimi samolotami. Piknik ma zresztą też swoje problemy – dodał.

Zobaczcie skrót filmowy z tej części debaty.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji