REKLAMA

Daj! Mnie! Tylko mnie! DAJ!

REKLAMA

Pozwolę sobie wyjątkowo na osobisty komentarz do reakcji płocczan na świąteczną akcję dla seniorów. Może ktoś zrozumie, że miała ona być wsparciem dla tych, którzy są samotni, a jedzenie wigilijno-bożonarodzeniowe jest dla nich luksusem…

W tym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, PKN ORLEN zdecydował, że kwota zaplanowana na Płockie Ogrody Światła zostanie przeznaczona na świąteczne paczki żywnościowe dla seniorów. Pomysł świetny z dwóch powodów. Po pierwsze, paczki mają być przeznaczone dla osób starszych, samotnych, ale i ledwo wiążących koniec z końcem, dla których gotowe potrawy wigilijne i bożonarodzeniowe będą sporym odciążeniem budżetu.

Ale ta akcja jest też pomocą dla firm gastronomicznych, które – z racji obostrzeń i zakazu prowadzenia działalności stacjonarnej – są w kiepskiej kondycji finansowej. Liczba potraw w zamówieniu jest spora i może znacząco poprawić sytuację na święta wielu seniorom i wesprzeć lokale gastronomiczne.

Rusza więc infolinia, na którą trzeba zadzwonić, aby przekazać podstawowe dane i wyznaczyć termin dostawy. Okazuje się, że akcja cieszy się ogromnym powodzeniem, a zgłosić się do niej chce każdy, kto ma skończone 70 lat. Lub każdy, kto takiego seniora ma w rodzinie. Szacować możemy, że jest to około 5-7 tysięcy osób (seniorów w Płocku powyżej 70. roku życia jest ok. 12 tys. osób), które dzwonią w ciągu jednego dnia. Czy jakakolwiek infolinia jest w stanie obsłużyć taką ilość osób? A podkreślę, że infolinia jest jedna, ale stanowisk pod nią podpiętych jest sześć. Pierwszego dnia zarejestrowało się 775 osób.

Fajnie? Skądże! Od razu pojawiają się komentarze, że to ściema, wszystko jest z góry ustawione, zła organizacja oraz, że na pewno słuchawka jest odłożona i nikt nie odbiera specjalnie, żeby nie dzwonić. No i pomysł jest zły, bo Ogrody Światła były dla wszystkich, a paczka tylko dla seniorów.

Otrzymywałam wiele komentarzy i wiadomości, w których czytelnicy przekonują, że dodzwonić się nie można, że oni pracują, więc nie mogą dzwonić przez cały dzień, żeby zgłosić tatę czy babcię, a nawet takie, że… rezygnują, bo stać ich na kolację wigilijną i seniora zabierają do siebie, ale pomysł akcji jest na nic.To PO CO chcieli się zgłosić, skoro akcja jest dla samotnych seniorów i żyjących bardzo biednie? Dlaczego zabierają możliwość innym, skoro stać ich na przygotowanie jedzenia na święta? Bo MOGĄ?

Ręce mi opadają, naprawdę. Czy w nas nie ma już kompletnie empatii, zrozumienia dla innych? Czy nasze społeczeństwo jest wyłącznie roszczeniowe i żyje pod hasłem „Dają, to biorę”? Pomyślcie, że przez zachłanność niektórych osób, samotna sąsiadka, która niedawno owdowiała, a jej dzieci wyjechały za granicę, nie będzie miała szansy otrzymać paczki dla seniora.

P.S. Ogrody Światła też nie są obowiązkiem Koncernu. Orlen CHCIAŁ je wykonać dla Was. A to zasadnicza różnica.

Agnieszka Stachurska
redaktor naczelna PetroNews

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 8

 1. a says:

  No i Chytra Baba z Radomia dotarła do Płocka :(

 2. pani Agnieszko says:

  mam nadzieję, że w imieniu Orlenu nie będzie pani usuwać komentarzy pod artykułami, szczególnie tych przedstawiających opinie czytelników nie zgadzających się z opiniami TUBY ORLENU – bo jak dobrze pamiętam to ORLEN finansuje głównie istnienie tego periodyka?

  …gdyz jak Pani zauważyła każdy ma prawo do odmiennego zdania niz REDAKCJA i ORLEN?, a jeżeli pani RĘCE OPADAJĄ, to nie pozostaje nic jak przywiązać sobie RĄCZKI żyłkami do krzyżaka,…i jak MARIONETKA pisać tylko teksty, które ORLEN aprobuje? i pod dyktando ORLENU…?

  ps. PRAWDA CZASU…?

  • Szanowny Panie (Pani?), przede wszystkim nie życzę sobie, żeby media, których jestem redaktor naczelną nazywać „tubą Orlenu”. „Dobrze pamiętać” cokolwiek na temat tego, kto nas finansuje mogę tylko ja i moi najbliżsi współpracownicy, na pewno nie jakiś anonimowy komentator. Orlen owszem, zleca nam materiały reklamowe, podobnie jak WIĘKSZOŚCI płockich mediów. Jest jednym z reklamodawców, a nie jedynym. Wspominanie natomiast o „przywiązaniu rączek żyłkami do krzyżaka” świadczy o poważnych problemach natury psychiatrycznej osoby komentującej. Być może ma Pan (Pani?) podobne problemy w życiu prywatnym, nie upoważnia to jednak to wylewania swojej żółci w sferze publicznej.
   Nie jest to sprawą komentujących, ale nasi reklamodawcy autoryzują WYŁĄCZNIE teksty zlecone przez nich, a i to nie zawsze. Tekst, pod którym wpisano ten ohydny komentarz, dotyczący mojej osoby, został opublikowany najpierw w wydaniu papierowym gazety, jako mój wstępniak. MÓJ, co oznacza, że kompletnie pozbawiony jakichkolwiek wpływów i możliwości jego sponsorowania. Każdy, kto mnie zna, wie jaką miałam opinię na temat komentarzy, dotyczących akcji Koncernu.
   I na koniec – tym razem komentarza nie usunę, natomiast każdy kolejny szkalujący media, które współtworzę od blisko dekady będę usuwała bezwzględnie. Pracuję na wizerunek PetroNews od wielu lat i nie pozwolę, żeby osoba sfrustrowana własnym życiem, szukała satysfakcji w obrażaniu mnie i pracy osób zaangażowanych w tworzenie naszych mediów.
   Zazwyczaj kończę czymś przyjaznym, ale w tym przypadku nic nie przychodzi mi na myśl, oprócz współczucia wobec tak żałośnie prymitywnej próby niszczenia innych.

 3. Anonim says:

  I zrobiło się smutno… takie jest nasze społeczeństwo… zażarcie walczy o darmowe żarcie. Biedni i cisi, nie pożywią się. Po prostu wstyd!

 4. Onnnn says:

  Są ulotki. Nie ma slowa ze to sa paczki dla najbiedniejszych tylko dla wszystkich seniorów! A że mają byc dla najbiedniejszych to tylko czyjaś opinia

 5. Przykre says:

  Ja widzę to tak: w większości oburzone są MADKI i GRAŻYNY. Dzwonią po paczkę dla swoich rodziców, których właściwie nie odwiedzają, ale mają nadzieję, że z tej paczki urządzą Wigilię Stulecia i nakarmią tym całą swoją patologiczną rodzinę. Bo przecież ORLEN jest bogaty to pewnie pierogów nalepi ze 300 sztuk.
  A później, gdy zobaczą te styropianowe pudelko z przegrodkami i porcja, badz co badz wg regulaminu, na jedną osobę, bedzie wielkie oburzenie i dopiero fala hejtu.
  Przykre

 6. alenka says:

  Przykro czytać, ale dokładnie tak jest. Każdy z seniorów chce wtrącić swoje trzy grosze w sprawie organizacji. Gdyby organizator słuchał wszystkich „radzaków” nic z tej akcji by nie wyszło. Niech każdy niezadowolony sam spróbuje na niewielką skalę zorganizować coś dla swoich sąsiadów, zobaczycie, jaka fala krytyki spadnie. Jak zwykle ktoś będzie niezauważony, niedoceniony, zawiedziony czy nawet oszukany. Jak zwykle znajdą się mądrzejsi, którzy zrobiliby to lepiej.
  Zatem zamiast psioczyć, bądźmy wdzięczni za akcję i podziękujmy organizatorom za dobry, mądry gest. Spróbujmy spożytkować wszystko, co dostaniemy w paczce, nie wyrzucajmy do śmietnika, uszanujmy pracę tych, którzy dla nas ją przygotowali. Pozdrawiam, alenka.

  • X says:

   Ludziom ostatnio w ogóle się myślenie wyłączyło.
   Za idoli mają jakąś menelkę co każe wszystkim spadać i kosi miliony ze zbiórek, uważają że maseczki nie pomagają, po czym piszą że ludzie umierają i jak ten rząd dba… Po czym twierdzą, że szpitale tymczasowe to pralnie pieniędzy, ale należy krytykować brak służby zdrowia…. ogólnie dom wariatów. Zero myślenia, tylko jakieś durne hasła z memów. Co gdzieś usłyszą, od razu uznają jako pewnik byle tylko było źle. niedobrze i kiepsko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU