REKLAMA

Czytelniczka: Kierowcy urządzają sobie na tej ulicy wyścigi. Policja: Reagujemy na każde zgłoszenie

REKLAMA

Napisała do nas czytelniczka z prośbą o pomoc w sprawie coraz bardziej ruchliwej ulicy Gościniec w Płocku. Jak tłumaczy, stała się ona popularnym skrótem, wykorzystywanym również do wyścigów motocyklistów. Twierdzi także, iż policja nie reaguje na zgłoszenia mieszkańców, dotyczące przekraczania prędkości.

Zgodnie z listem naszej czytelniczki, która jest mieszkanką ulicy Gościniec w Płocku, w ciągu ostatnich lat ulica ta stała się bardzo ruchliwa, ponieważ większość kierowców dojeżdża nią albo na Podolszyce, albo na Borowiczki czy Imielnicę.

– Na ulicy nie ma świateł, czy jakichkolwiek innych ograniczeń prędkości, a kierowcy samochodów, szczególnie rano i wieczorem, urządzają sobie wyścigi kto pierwszy. Bardzo często na ulicy są wyścigi motocykli, a Policja, mimo zgłoszeń nie reaguje. Samochody czy motocykle potrafią rozpędzić się do prędkości bliskiej 100 km/h – twierdzi płocczanka.

Proponuje, aby rano i popołudniu wysłać w to miejsce patrol Policji, a „część kierowców byłaby na pewno zaskoczona”.

– Na ulicy jest przedszkole, wielu mieszkańców posiada małe dzieci, bardzo często wzdłuż ulicy spacerują matki z dziećmi, czy jadą dzieci na rowerze. To kwestia czasu, kiedy dojdzie do tragedii, chociażby takiej jak na równoległej ulicy Harcerskiej. Są to zbyt proste i długie ulice, by nie było na nich co najmniej kilku spowalniaczy – argumentuje czytelniczka.

Jak przekonuje, wraz z innymi mieszkańcami wielokrotnie zgłaszała to niebezpieczeństwo władzom, tworzono też zgłoszenia w aplikacji Localspot.

– Jednak nikt nas nie słucha. Czy musi dojść do tragedii, by władza otworzyła oczy? Wystarczy zrobić dwa progi spowalniające bliżej ulicy Grabówka, oraz wcześniej, przed zjazdem z Podolszyc, a sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej. Ewentualnie pomyśleć o zmianie organizacji ruchu i ograniczeniu prędkości, ze względu na dobro mieszkańców – proponuje płocczanka.

Przedstawiliśmy propozycje naszej czytelniczki w Urzędzie Miasta Płocka.

– Na ul. Gościniec są zamontowane progi wyspowe, tzw. „poduszki berlińskie”. Na tego typu ulicach, gdzie jeżdżą autobusy, nie stosuje się innych progów, niż wyspowe, regulują to przepisy – wyjaśnia Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej płockiego urzędu miasta.Podkreśla też, że tego typu zdarzenia mieszkańcy powinni zgłaszać na Policję lub – co jest bardziej komfortowe – oznaczanie tego typu zdarzeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa Policji dostępnej na tej stronie.

O zgłaszanie takich zdarzeń apeluje też płocka policja.

– W ostatnich trzech miesiącach nie było zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ulicy Gościniec – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Nie otrzymaliśmy też zgłoszeń w tej sprawie poprzez numer alarmowy. Na tej ulicy mieliśmy tylko jedno zgłoszenie, w styczniu br. Wówczas, zgodnie z poleceniami oraz wytycznymi, policjanci byli na miejscu i kontrolowali prędkość, ujawniając kilka przekroczeń prędkości przez kierujących – tłumaczy oficer prasowa płockiej policji.

Jak sprawdziliśmy, faktycznie na mapie zagrożeń nie ma ujętych zdarzeń na ul. Gościniec. Najbliższe jest na ul. Grabówka.

Policja zapewnia jednak, że i ten sygnał, który teraz wpłynął za pośrednictwem naszej redakcji, policjanci sprawdzą i skontrolują kwestie stosowania się przez kierowców do obowiązującego w tym miejscu ograniczenia prędkości.

Czytelniczka: Jeżdżą nocą jak szaleńcy, wyrywają nas ze snu…

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 10

 1. Borowiczki says:

  Te same cymbały kończą wyścigi na Borowickiej. Miejmy nadzieję, że już niedługo

 2. Snow says:

  JA zapraszam na Kobylińskiego szczególnie popołudniu i wieczorem, „buraki” po zdjętym tłumiku lub gwizdkach lub przedstawionych mapach silnika za….. ulicą, ścigają się, driftują, sprawdzają ile ich wydech ma decybeli. i nikogo to nie interesuje. Rozpędzają się od JAchowicza lub cmentarza i rura. i słychać buraka a on już na koncu Piłsudzkiego. ale nasza policja dzwoniąc się pyta, czy nadal się ścigają czy to był incydent, później czytamy grupa speew uruchomiła swoje piękne BMW i złapali kogoś na moście bo incydentalnie troche za szybko jeździł. A tutaj, w mieście, jak w artykule i na podolaszycach wolna amerykanka.
  Panowie mundurowi – apel samochody w cywilu suszarka i bez litości kontrolować ulice – tylko karać naprawdę piratów drogowych albo ” buraków” z agro tuningem. A nie zatrzymują kogoś za prędkość na 50 62km/h i ….
  Duży apel – naprawdę jesteście potrzebni. KOBYLIŃSKIEGO.

 3. Iwona says:

  Szanowna Czytelniczka jest mieszkanka tej ulicy i najlepiej wie jak wyglada na niej ruch. Kobieta pisze w trosce o bezpieczeństwo a Wy wyśmiewacie. Poduszki są zamontowane ale na wysokości cmentarza gdzie nie ma jeszcze zabudowy domków, proszę sobie zobaczyć ile trasy maja jeszcze samochody by się powyprzedzac czy motory by się pościgać.

 4. Płocczanin says:

  Po Harcerskiej jedna z lepszych autostrad dla WPL sebkow z BMW. Nie ma żadnych spowalniaczy na większości drogi, bo ten jeden przy przedszkolu to żart – nic nie daje. Policjanci nigdy tam nie stają a mieliby żniwa.

 5. ZKS says:

  Dramat jeździć ul. Gościniec na rowerze – samochody przędzą jak szalone, co chwilę się wyprzedzają, a poduszki berlińskie to jakiś żart – zrobili tylko jedną i to przy cmentarzu, gdzie wszyscy mijają ją środkiem. A policja spi.

 6. Luki says:

  Spowalniacz to niech sobie babka zażyje bo widzę krew w mózgu za szybko buzuje

 7. Ik says:

  Do j61
  Jeden spowalniacz, który wszyscy omijają – wspaniale działa. Dokładnie – strefa ruchu byłaby najlepsza.

  • Anonim says:

   Tu boli „bo omijają”. Jak mogą,to omijają, ale nie sto na godzinę,proszę wyjść z domu, przejść całą ulicę i napisać prawdę ile jest poduszek zwalniających.

 8. Kierowca says:

  W jaki sposób czytelniczka stwierdziła że jeżdżą po 100 ?. W oczach ma radar czy na słuch?

 9. J61 says:

  Szanowna czytelniczka, zapewne chciała by ulicę Gościniec zamknąć dla kierowców nie mieszkających przy niej i nie zauważyła już zamontowanych spowalniaczy /poduszek /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU