REKLAMA

Można już pobrać paszport covidowy. Na razie tylko na iOS

REKLAMA

Jak informowaliśmy, od 1 lipca wejdzie w życie rozporządzenie, dotyczące Unijnych Certyfikatów COVID (UCC). Ma ono obowiązywać w części krajów Unii Europejskiej, również w Polsce. Aplikacja weryfikująca certyfikat COVID jest już dostępna na platformie iOS, a na Androida ma pojawić się w ciągu najbliższych dni.

Unijne Certyfikaty COVID mogły wprowadzić te państwa członkowskie UE, które przeszły testy techniczne i zadeklarowały przystąpienie do projektu na zasadzie dobrowolności. Jak potwierdziło ministerstwo zdrowia, UCC można już pobrać przez Internetowe Konto Pacjenta IKP.

Aby pobrać Certyfikat, trzeba zalogować się na swoim koncie pacjenta (np. przez profil zaufany lub konto bankowe) i w zakładce „Certyfikaty”, wybrać rodzaj certyfikatu (dla osób zaszczepionych, ozdrowieńców i z negatywnym wynikiem testu) oraz kliknąć „Pobierz kod QR”. Dokument można pobrać w formacie pdf i zapisać na swoim urządzeniu lub wydrukować.

Certyfikat mogą pobrać osoby: • W pełni zaszczepione, tzn. które otrzymały dwie dawki szczepienia lub przyjęły jednodawkową szczepionkę. Certyfikat jest ważny od 14. do 365. dnia po podaniu ostatniej dawki.
 • Które mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Czas ważności takiego certyfikatu wynosi 48 godzin.
 • Ozdrowieńcy, po przechorowaniu COVID-19. Wówczas certyfikat jest ważny od 11. do 180. dnia od uzyskania pozytywnego wyniku testu PCR.

Kod QR można także zeskanować mobilną aplikacją weryfikującą covidowy certyfikat. Aplikacja jest już dostępna na platformie iOS, a na Androida powinna być gotowa za dwa – trzy dni.

Fot. PetroNews

 

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

 1. Czytelnik says:

  Na co ten paszport jak opalanie na słońcu po szczepieniu jest zakazane.
  Uwaga osoby po szczepieniach które się opalają chorują na nowotwory skóry oraz mają dolegliwości krążeniowe.
  Paszport covidovy i zagranice siedząc w hotelu jak bydło hahaha.
  A ja się opalam do woli czerpiąc witaminę D że słońca.
  Brak szczepionki mi to zapewnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU