REKLAMA

Czytelniczka: Jeżdżą nocą jak szaleńcy, wyrywają nas ze snu…

REKLAMA

Do naszej redakcji napisała czytelniczka, mieszkanka płockich Podolszyc, która prosi o pomoc w sprawie nocnych kierowców. – Szaleńcy jeżdżą regularnie wokół ronda przy Galerii Wisła, wyrywają nas ze snu. Nie dają nam żyć – skarży się płocczanka.

Miejsce, o którym pisze nasza czytelniczka, to Rondo Żołnierzy Wyklętych przy Galerii Wisła.

– Piszę w imieniu nie tylko swoim, ale i sąsiadów. Wszyscy mieszkamy w pobliżu ronda przy Galerii Wisła. Od kilku tygodni jesteśmy w środku nocy zrywani na równe nogi. Szaleńcy kręcą bączki wokół ronda, dzisiaj robili to około 4 nad ranem. Huk jest ogromny, wszyscy mieszkańcy okolic tego ronda są w środku nocy wyrywani ze snu. Szaleńcy jeżdżą regularnie wokół tego ronda w weekendy w nocy. Policja rozkłada ręce, bo jak przyjeżdżają, to już nie ma tam tych wariatów – opisuje płocczanka.

Sugeruje też, żeby na rondzie założyć kamery, bo może to pozwoli zapewnić okolicznym mieszkańcom spokój i bezpieczeństwo.

– Proszę, pomóżcie nam. Niech ktoś wreszcie zastopuje tych idiotów, którzy są bezkarni i nie dają nam normalnie żyć – podpisała się w imieniu mieszkańców ulic Czwartaków i Jana Pawła II, którzy mieszkają obok Ronda Żołnierzy Wyklętych.

O tę sprawę zapytaliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

– Policjanci, w odpowiedzi na zgłoszenia dotyczące przekraczania prędkości na al. Jana Pawła II czy ulicy Wyszogrodzkiej, prowadzili kontrole, które rzeczywiście potwierdziły fakt popełniania tam wykroczeń przez kierowców – przekazała nam mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – W związku z tym, codziennie na ulice osiedla Podolszyce planowane są policyjne patrole, w celu monitorowania prędkości pojazdów. Zwrócić jednak należy uwagę na fakt, że na liczbę prowadzonych kontroli ma wpływ bieżąca sytuacja na drogach regionu płockiego, czyli liczba zdarzeń drogowych, do których obsługi kierowani są policjanci z wydziału ruchu drogowego (tylko w miesiącu maju na terenie podległym KMP w Płocku odnotowano ponad 250 zdarzeń) – wyjaśnia.

Zapewnia jednak, że w trosce o bezpieczeństwo, ale i w celu wyeliminowania zachowań zakłócających spokój okolicznym mieszkańcom, policja jeszcze bardziej zintensyfikuje swoje działania.

– Nawiążemy również kontakt z monitoringiem miejskim, w celu monitorowania sytuacji w rejonie Galerii Wisła i ustalenia pojazdów, których kierowcy „driftują”. Kierowcy, którzy stwarzają zagrożenie na drodze, muszą liczyć się z brakiem taryfy ulgowej ze strony policjantów – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska.

Dodaje też, że to nie wysoki mandat powinien „stopować” ulicznych drifterów, lecz duże ryzyko spowodowania wypadku drogowego, którego skutki mogą być tragiczne.

– Taka jazda jest niebezpieczna nie tylko dla kierowcy, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego apelujemy do kierowców o zdrowy rozsądek, a do mieszkańców i świadków takich zachowań o niezwłoczny kontakt z policją. Jeśli będzie to możliwe, to nagrajmy amatora takich driftów i przekażmy materiał filmowy policjantom – radzi mł. asp. Marta Lewandowska.Jak już kiedyś pisaliśmy, drogi publiczne nie mają wiele wspólnego z torami wyścigowymi. Nie ma tu czekających w pogotowiu co 50 metrów ekip zabezpieczających, nie ma barier z beczek i opon. Są za to na drogach publicznych ludzie, kierowcy w różnym wieku i z różnymi umiejętnościami, którzy są całkowicie nieprzewidywalni.

Niestety, choć od wielu lat w Płocku mówi się o powstaniu toru wyścigowego, to plany jego powstania zostały storpedowane i… zapomniane. A szkoda. Może gdyby faktycznie powstał wówczas, kiedy w jego realizację zaangażowało się kilkaset osób z Płocka i okolic (a było to 7 lat temu), dzisiaj kierowcy, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności lub je podszkolić, nie zakłócaliby nocą spokoju mieszkańcom, narażając bezpieczeństwo swoje i innych.

Walczmy o Płocki Tor Wyścigowy!

Płock z lotniskiem, stacją ładowania wodoru, nowoczesnym torem…

Tor Płock. Przegadany i zapomniany

Mamy obwodnicę i nabrzeże. Kiedy tor wyścigowy?

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 35

 1. Hate says:

  Jak wyrywaja ze snu to prosze sobie stopery w uszy wsadzic albo prosze sie przeprowadzic na wies :)

  • Clear says:

   W średnIowieczu na ulice wylewano pomyje i wysypywano śmieci.Może powrócimy do tych dobrych zwyczajów a ty będziesz ,zamiast stopperów, polecał środki dezoodoryzujące.Uciążliwy hałas to rodzaj śmiecia ,który jest nierozerwalnie związany z funkcjonowaniem skupisk ludzkich.Lotnisko,autostrada,miejska ulica to śmietniska.Nie sądzisz,że należy to kontrolować?

 2. Borowiczki says:

  A ja dla odmiany zapraszam na Borowicka. Też takich cymbalow by się kilku znalazło. Stare Volvo kombi, a w nim przygłup i blond czuczlo. Coś niebieskiego niepodobnego do niczego WP6965. Polecam przejażdżkę Policji w te rejony

 3. @Qba says:

  Porównujesz stadion,szkołę,basen,które służą wszystkim z najbardziej niebezpiecznie i uciążliwie w Polsce zlokalizowanym płockim lotniskiem,z którego korzysta garstka ludzi ? Przenieśmy tam wysypisko śmieci , takie porównanie będzie bardziej adekwatne.Urząd Lotnictwa Cywilnego już ok.2010r. twierdził,że to lotnisko należy przenieść ze względu na jego wady.Co się zmieniło,poza tym,że teren jeszcze się zmniejszył i w/w wady jeszcze się pogłębiły? Na dekiel to pada obecnym władzom miasta,które chcą modernizować tę łąkę kosztem płockiego podatnika,tym bardziej,że przepisy UE ulegają zaostrzeniu i w perespektywie 5,10 lat i tak zostanie to zlikwidowane (patrz Francja i zakazy lotów na liniach krajowych).Co do słyszalności toru ,polecam odwiedziny Twierdzy Modlin,albo poznańskiej dzielnicy Przeżmierowo lub warszawskiego Parku Szczęśliwice od strony Ochoty.Uwzględniając płockie warunki to tor zlokalizowany na Kostrogaju będzie uciążliwy nawet chyba na Skarpie i Podolszycach.Tor i lotnisko mogą istnieć, ale we właściwej,bezpiecznej i nieuciążliwej lokalizacji.WC nie stawia się na środku salonu.

 4. Fanka says:

  Trop dla Policji – stara siwa beemka, koleś do zderzaka z przodu ma doczepioną tabliczkę z imieniem. Dzisiaj pomiędzy 20:45-20:55 wjechał na rondo od strony Czwartaków i jak debil zaczął drift. Fura na bank bez przeglądu. Mam nadzieję, że ktoś ostudzi i to skutecznie, tego gówniarza!!!

 5. Borys says:

  Każdy tak gada ale o 2 w nocy rospedzone auto i redukujące bieg z 4 na 3 i się otwiera przepustnica to jest taki chalas jak by znow ruskie atakowały takie huki sa wiec niech ktoś się zamieni z Pana i w tedy kometuje pozdrawiam kierowców tych maszyn naprawdę czasami efektowne strzały są

 6. R22 says:

  W nocy się spi. Jednym przeszkadzają motocykle innym ludzie pełzający po przejściach w ciągu dnia. Co kto lubi.

 7. Pioter zPłocka says:

  To trzeba sie wyprowadzic. Mieszkanka narzeka ze auta ja w nocy budza.!! Nie byla swiadoma gdy kupowala mieszkanie w bloku. ?? Trza bylo kupic dom3k na wypizdziejewie z dala od miejskiego halasu.

  Jakos ludzie ktorzy mieszkaja przy torach kolejowych nie skarza sie na halas. Ktory tez trwa czasami w nieskonczonosc!!

  Jaka Pani poszkodowana… oj oj.. Smutna historia.

 8. Alahabar says:

  Nic w tym płocku.. Wszystko przeszkadza.. Niestety sportowe auta chodzą głośniej po to są stworzone.. Seryjne wydechy tak brzmią w takich autach na trybie Sport.. PS. Stare baby jeb*ac prądem ! :)

  • Łahahaha says:

   odezwał się patus z jakiegos Ciółkowa z bmki starszej od siebie.
   „Sportowe auto”… hahaha

 9. Do ignoranta od "podolaczków" says:

  Czytając te twoje wypociny, można odnieść wrażenie, że jesteś mega zakompleksionym gościem. I tak naprawdę, to aż mi cię szkoda. Dużo zdrowia życzę.

 10. Tak złe tak nie dobrze says:

  Wszystko przeszkadza tym podolaczkom. Lodowisko na parkingu, nocne hałasy na rondzie wyścigi od świateł do świateł.. Przeprowadź się na wieś jeden z drugim i bd miał spokój aaaa nie bo bd śmierdziało i rolnik bd musiał świnki zlikwidować albo kurnik zamknąć. Widocznie jeden z drugim w ciula w pracy leci nudzi się i spać nie może. Gdybyś się Napier…lil w robocie to byś kur… zywcem na stojąco spał.

 11. Thanos says:

  Usiąść na balonie, zrobić sobie kawkę, na stoliku pod ręką położyć procę i kamienie lub metalowe kulki z łożysk i czekać ……. skończyło by się driftowanie szybciej niż myślicie.

  • AnonimowyGłodomor says:

   Jak bym miał katar, to bym cię gilem z nosa zabił…

   • ALe text.. says:

    gimbaza przejmuje forum :-D

   • Thanos says:

    To mówisz że u was na wsi takie teksty działają na dziewczyny pod remizą + stary strucel marki BMW i jesteś ten fajny? Ojojoj. Ja takich jak ty nazywam umysłową amebą.

 12. Podolsk says:

  Jest prosty sposób na tych debili drifterów – na bank mają coś nie halo w aucie, albo łysy lub niewymiarowe opony, za głośne wydechy, zbyt czarną folię na szybach, niewłaściwe żarówki, itd…. Trzeba tylko poszukać, odebrać dowód i tyle. A co do Mustanga, to fakt, że ten gnojek szaleje, ale nie jest już anonimowy. I się dzidzia może zdziwić…….

 13. Imię jego 44 says:

  Sebastianek w złomie bmw z rurą zamiast tłumika musi się wyszaleć, bo to takie męskie i myśli sobie, że jest taki super kozak jak popierdzi na jedynce

 14. Tor,lotnisko,hałas says:

  Tor wyścigowy nic by nie zmienił. I tak by jeżdzili bo tych ludzi kręci powodowanie zamętu a nie doskonalenie umiejętności. .Zresztą takich torów jest już całkiem sporo .Najbliższy chyba gdzieś w lesie koło Modlina.Podobno ryk silników słychać z 2 km.Tak na marginesie -na płockim lotnisku wprowadzono możliwość nocnych lotów.Kilka próbek już było-strach się bać co będzie dalej.I to w sytuacji,kiedy nawet Okęcie w 2018 zawiesiło operacje lotnicze w porze ciszy nocnej.W powietrzu Policji niestety nie ma a takie loty są zgodne z prawem.Będzie ciekawie i bezpiecznie ,biorąc pod uwagę ,że aeroklub eksploatuje sprzęt latający pamiętający PRL.

  • HaHa! says:

   W tej sytuacji trzeba przenieść miasto Płock w inne miejsce,bo lotnisko wg. Pana Prezydenta potrzebne jest i nawet projekt jego rozbudowy pokrywa płocki podatnik.W planie przestrzennym miasta,obok lotniska wpisano zresztą możliwość budowy takiego toru.

  • Qba says:

   Dawno nie czytałem takich bzdur.
   Tor w Modlinie jest przy lotnisku. Lotnisku mięzynarodowym z odrzutowcami. Ale ty TOR słyszysz?
   A poza tym, szkoły, baseny, stadiony też są w wielu miejscach. Po co w Płocku.
   Co za dekiel

   • Tor,lotnisko,hałas says:

    Porównujesz stadion,szkołę,basen,które służą wszystkim z najbardziej niebezpiecznie i uciążliwie w Polsce zlokalizowanym płockim lotniskiem,z którego korzysta garstka ludzi ? Przenieśmy tam wysypisko śmieci , takie porównanie będzie bardziej adekwatne.Urząd Lotnictwa Cywilnego już ok.2010r. twierdził,że to lotnisko należy przenieść ze względu na jego wady.Co się zmieniło,poza tym,że teren jeszcze się zmniejszył i w/w wady jeszcze się pogłębiły? Na dekiel to pada obecnym władzom miasta,które chcą modernizować tę łąkę kosztem płockiego podatnika,tym bardziej,że przepisy UE ulegają zaostrzeniu i w perespektywie może 5,10 lat i tak zostanie to zlikwidowane (patrz Francja i zakazy lotów na liniach krajowych).Co do słyszalności toru ,polecam odwiedziny Twierdzy Modlin,albo poznańskiej dzielnicy Przeżmierowo lub warszawskiego Parku Szczęśliwice od strony Ochoty.Uwzględniając płockie warunki to tor zlokalizowany na Kostrogaju będzie uciążliwy nawet chyba na Skarpie i Podolszycach.Tor i lotnisko mogą istnieć, ale we właściwej,bezpiecznej i nieuciążliwej lokalizacji.WC nie stawia się na środku salonu.

 15. Agnes says:

  Przecież kamera jest przy rondzie. Montowali ją w zeszłym roku. Też myśleliśmy że już będzie spokó,j no ale cóż, jak zawsze przeliczyliśmy się. Pewnie to tylko dekoracja. Mieszkam w bloku obok ronda i rzeczywiście jak tylko przychodzą cieplejsze dni nie da się wysłuchać tych nocnych pisków. Nie możemy spokojnie przespać nocy, bo wyrywają nas i stawiają na równe nogi bączki drifterów. Gdzie jest policja pytam się? Potrafią tylko schować się w krzaki z radarem i karać za przekroczenie 10km.

 16. Xyz says:

  Jak wyżej, zapraszam na Międzytorze nocą posłuchać.

  • Apostazja says:

   zapraszam do centrum. Sienkie, kwiatka, kolegialna, tu jeździ dużo eunuchów co mają samochody z dwoma biegami. Jeden do odcięcia i dwa to samo. ch.j wam w serce

 17. Zdegustowany says:

  Tak.
  Policja to potrafi co najwyżej przyczaić się na dwóch pasach od strony Radziwia i czekać, aż klient wpadnie z prędkością 75km/h

  Zapraszam na Jachowicza w weekend
  W ciągu godziny mamy 2-3 wyścigi że świateł.
  Ciągle te same pojazdy Mustangi, RS3, Golf, jakaś KIA naxWPL i zdezelowane Hondy

  Do tego dochodzą od pewnego czasu motocykle, na widok których policjanci pod kebabem na Jachowicza tylko odwracają wzrok

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU