Czytelnicy donoszą: Od rana okropny zapach i uciążliwy dźwięk

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Od samego rana docierają do nas informacje od płocczan, którzy wyczuwają nieprzyjemny zapach i słyszą dziwny, ciągły dźwięk. Pierwsze skojarzenie pada na Orlen, tym razem jest to jednak wynik prac prowadzonych na terenie Basell Orlen Polyolefins.

– Dziś nad ranem poczułam w mieszkaniu na osiedlu Kochanowskiego straszny smród gazu… – napisała do nas pani Natalia. – Początkowo myślałam, że nie zakręciłam kurków przy kuchence, jednak było wszystko w porządku. Otworzyłam okna, a smród był coraz bardziej intensywny, ulatniał się z dworu… Nie wiecie państwo, jaka jest tego przyczyna? – pytała.

O to samo pytała pani Agnieszka. – Czy macie może Państwo jakiekolwiek informacje na temat tego, co się dziś dzieje na terenie Orlenu? Skąd ten smród i wycie syren? To trochę niepokojące… – napisała.

Wpisy podobnej treści można było znaleźć również na portalach społecznościowych. Zaczęliśmy szukać i po krótkim dochodzeniu okazało się, że zarówno zapach, jak i dźwięk wydobywają się z terenu Basell Orlen Polyolefins.

– Uprzejmie informujemy, że do 10 marca 2016 roku, Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. prowadzi technologiczny przegląd jednej z instalacji produkcyjnych (Polietylen III), znajdujących się na terenie Spółki w Płocku – powiedziała nam Agnieszka Rejnowicz, Starszy Menedżer ds. PR i Komunikacji spółki. – Prace te związane są z użyciem wysokiego ciśnienia wody, co wiąże się z podwyższoną głośnością, która może być słyszalna poza terenem zakładu produkcyjnego BOP. W trakcie realizacji prac mogą wystąpić także uciążliwości zapachowe. Te jednak mogą występować jedynie w obrębie instalacji Polietylen III i nie zagrażają zdrowiu – zapewnia Agnieszka Rejnowicz.

Dodaje również, że wszystkie prace prowadzone są zgodnie z przepisami BHP i ochrony środowiska. – Przepraszamy mieszkańców Płocka i okolic za ewentualne niedogodności – mówi przedstawicielka spółki.

Podziel się:

1 komentarz

  1. Myślę że wielkiej szkody by nie wyrządziła JAKAKOLWIEK informacja o tym przed zajściem. Zapobiegłoby to wielu utrapieniom mieszkańców osiedla Kochanowskiego, ponieważ zapach temu towarzyszący naprawdę mógł doprowadzić niektórych ludzi do stanów lękowych. Dźwięk ” syren alarmowych ” mnie osobiście zaniepokoił bardziej niż odór, od wczoraj godziny około 22:00 do teraz ….. czynności przeprowadzane na BOP może i nie są groźne dla zdrowia, co nie znaczy że alergicy i ludzie wrażliwsi tego nie odczują, mdłości i zawroty głowy jak najbardziej towarzyszą temu zjawisku

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji