REKLAMA

Co zrobić z choinką po świętach?

REKLAMA

Okres świąteczny dobiegł końca. Za nami są już też pierwsze wizyty księdza „po kolędzie”. Pozostała jednak ona – choinka. Co z nią zrobić? Gdzie wyrzucić, tak aby nie narazić się na mandat? Czy można ją spalić? Sprawdziliśmy.

Zazwyczaj choinka zdobi nasz dom dopóty, dopóki się nie obsypie z igieł. Utarło się też, że choinki pozbywamy się tuż po „kolędzie”, czyli tradycyjnej wizycie duszpasterskiej. Wiele osób zastanawia się, jak to zrobić. Tym bardziej, że w zeszłym roku w naszym kraju zmieniły się regulacje dotyczące wyrzucania i segregacji śmieci.

Zapytaliśmy więc urząd miasta, co można zrobić z poświątecznym drzewkiem. Jeśli chodzi o mieszkańców domów wielorodzinnych, kamienic i bloków to mogą oni wyrzucać choinki do pojemników lub, co ważne, zostawiać je przy pojemnikach z oznaczeniem BIO. W niektórych miejscowościach pozostawienie choinki przy śmietniku jest karane mandatem, w naszym mieście jest to jednak dozwolone. Natomiast mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą wystawić choinkę w dniu odbioru odpadów biodegradowalnych.

Czy choinkę można spalić? Teoretycznie jest to odpad, a za spalanie odpadów, w tym choinek, grozi w niektórych miastach w naszym kraju wysoki mandat. Jednak w Płocku nie mamy się czego obawiać. Jak poinformował nas ratusz, świąteczne drzewka można palić i nikomu nie będzie groziła za to żadna kara. Należy jednak uważać, by drzewko dokładnie rozebrać z ozdób, ponieważ ich spalenie wytworzy substancje rakotwórcze.

Choinki można też dostarczyć do punktów selektywnej zbiórki, które są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 18 oraz w soboty w godzinach od 10 – 14 (oprócz punktu przy ul. Szarych Szeregów 14 oraz Baczyńskiego 3). Punkty selektywnego zbierania odpadów komunalnych w Płocku znajdują się dla:Sektora IV
ul. Przemysłowa 35

Sektora III
ul. Przemysłowa 32

Sektora II
ul. Tartaczna 2

Sektora I
ul. Szarych Szeregów 14,
ul. Baczyńskiego 3,
ul. Sucharskiego 3,
ul. Sikorskiego 3.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU