REKLAMA

Policjanci radzą – al. Piłsudskiego to nie autostrada, a targowiska nie są bezpieczne

REKLAMA

W poniedziałek policjanci płockiej drogówki zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom, którzy ponad dwukrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym.

15 kwietnia na al. Piłsudskiego w Płocku, pomimo obowiązującego ograniczenia prędkości i przejścia dla pieszych, 50-letni kierowca forda pędził z prędkością ponad 100 km/h. Policjanci podkreślają, że al. Piłsudskiego to nie autostrada, po której można pędzić 140 km/h.

– Ponownie apelujemy do kierujących o zachowanie zdrowego rozsądku oraz szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Prędkość jest najczęstszą przyczyną powstawania zdarzeń drogowych. Jak widać po liczbie zatrzymanych praw jazdy przez policjantów płockiej drogówki, kierowcy bardzo często bagatelizują obowiązujące przepisy, dotyczące ograniczeń prędkości – mówi sierż. szt. Marta Lewandowska, rzecznik KMP w Płocku.

Od początku roku płoccy mundurowi zatrzymali aż 84 prawa jazdy za dwukrotne przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym.

Niebezpieczna „gorączka” świątecznaRozpoczyna się okres przedświątecznej gorączki zakupów w galeriach handlowych, sklepach i na targowiskach. Zaaferowani przygotowaniami, często zapominamy o bezpieczeństwie. Aby Święta Wielkanocne były dla wszystkich spokojne i bezpieczne, policjanci płockiej komendy przekazują kilka praktycznych porad, z których warto skorzystać:

  • w miejscach takich jak dworce, przystanki, sklepy, targi, jesteśmy narażeni na kradzież w momencie płacenia w kasie lub wchodzenia do autobusu, dlatego trzymajmy swoją torebkę lub plecak z przodu, zamknięciem do siebie,
  • jeśli mamy przy sobie większą kwotę pieniędzy, nie trzymajmy jej w jednym miejscu. Rozdzielając ją i umieszczając w różnych miejscach, zmniejszymy ryzyko ewentualnej utraty całej posiadanej gotówki. Płacąc za poczynione zakupy, nie pokazujmy całej zawartości portfela, najbezpieczniej mieć wcześniej odliczoną kwotę pieniędzy,
  • nie zapisujmy numeru PIN na karcie płatniczej i nie eksponujmy go w widocznym miejscu,
  • klucze do mieszkania nośmy w innym miejscu, niż dokumenty z adresem, ponieważ złodziej może okraść nasze mieszkanie,
  • zwracajmy uwagę na „sztuczny tłok” i zamieszanie w sklepie, autobusie czy hali targowej,
  • podczas podróży lub przemieszczania się komunikacją, starajmy się nie pozostawiać bagażu bez opieki.

Gdzie radar?

16 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służby w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 14-22 na terenie miasta Płocka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. pędzący niedźwiedź says:

    Przecież tam 90% kierowców przekracza dozwoloną prędkość i tylko dwa zatrzymane prawa jazdy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU