REKLAMA

Co proponuje Książnica Płocka na najbliższe tygodnie?

REKLAMA

Co tym razem przygotowała dla miłośników literatury Książnica Płocka? Będzie można między innymi wziąć udział w spotkaniu z Jackiem Ostrowskim, autorem serii powieści kryminalnych o Zuzie Lewandowskiej.

„Sarkofag” Jacka Ostrowskiego

28 listopada o godzinie 17 w sali kolumnowej Książnicy Płockiej odbędzie się spotkanie z Jackiem Ostrowskim połączone z promocją jego najnowszej książki „Sarkofag”.

PowiązaneTematy

Jacek Ostrowski – płocki pisarz, autor powieści sensacyjnych, kryminalnych i thrillerów. Jego powieść „Ostatnia wizyta” nominowana była w plebiscycie Książka Roku Lubimyczytać.pl (2017) i w plebiscycie „Złoty Pocisk” (2017). Płocczanin jest laureatem tegorocznego „Czarnego kapelusza” dla Zuzy Lewandowskiej – na „Najlepszego Bohatera Powieści Kryminalnej”. Jacek Ostrowski otrzymał Nagrodę Czytelników na Poznańskim Festiwalu GRANDA (2019) oraz był nominowany za „Paragraf 148” do nagrody za „Najlepszą Polską Miejską Powieść Kryminalną” podczas Festiwalu „Kryminalna Piła” (2019).

Finał ogólnopolskiego Konkursu „Młodzi Twórcy Literatury”

7 grudnia godzinie 10 będzie miał miejsce Finał XXIX edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży „Młodzi Twórcy Literatury”. Tematem tegorocznych zmagań było „Nie na końcu jest moje miejsce”. Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Czytanie? Z przyjemnością!” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Miejsce: sala kolumnowa Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6, tel. 24 268 00 36)

Wystawa „Światło i cień”

12 grudnia godzinie 17 odbędzie się otwarcie wystawy prac malarskich „Światło i cień”. Prace wykonała sekcja plastyczno-malarskiej Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku im. Janiny Czaplickiej w Płocku. Wernisaż uświetni koncert uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku.

Miejsce: sala kolumnowa Książnicy Płockiej (ul. Kościuszki 6, tel. 24 268 00 33)

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU