REKLAMA

Wniosek o likwidację SP13 będzie wycofany?

REKLAMA

Podczas czwartkowej Sesji Rady Miasta Płocka radni mieli pochylić się m.in. nad projektem uchwały, dotyczącym rozpoczęcia procedury likwidacji Szkoły Podstawowej nr 13 na osiedlu Trzepowo. Temat ten wzbudził wiele kontrowersji podczas Komisji Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej. Jak się okazuje, sprawy jednak może w ogóle nie być.

Przypomnijmy – zgodnie z projektem uchwały, który znalazł się w dokumentach na najbliższą Sesję Rady Miasta Płocka (odbędzie się 28 listopada), szkoła, która mieści się przy ul. Sierpeckiej 15 w Płocku, planowana jest do zamknięcia z dniem 31 sierpnia 2020 roku.

PowiązaneTematy

Według władz Płocka, w SP13 systematycznie spada liczba uczniów, szczególnie w klasach I-III, gdzie od dwóch lat uczniowie uczą się w klasach łączonych. W uzasadnieniu uchwały projektodawcy podkreślają również, że uczniowie, będący mieszkańcami Płocka stanowią mniej, niż 20 procent ogółu wszystkich uczniów tej szkoły.

Placówka ma także ograniczenia lokalowe – brakuje pomieszczeń, pozwalających na organizację dożywiania uczniów w formie pełnych obiadów, a także szatni, pełnowymiarowej sali gimnastycznej, biblioteki czy gabinetu pedagoga. Sale lekcyjne są niewielkich rozmiarów, a szkoła nie posiada pracowni z wyposażeniem do nauki przedmiotów chemiczno-fizycznych.

Te argumenty nie przekonały ani rodziców, ani nauczycieli pracujących w tej szkole. Przeciwni zamknięciu placówki byli także radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy podkreślali wyjątkowość SP13. Radna Wioletta Kulpa wprost zarzuciła władzom miasta, że nie dbają o osiedle, na którym znajduje się szkoła.

– Nie wiem dlaczego chcecie państwo koniecznie zaorać to osiedle. Nie tak dawno, rękoma prezydenta Nowakowskiego uniemożliwiliście państwo postawienie budynków mieszkalnych na tym osiedlu. To była wasza decyzja. Teraz chcecie zamknąć szkołę podstawową. Do czego chcecie doprowadzić? Zlikwidować to osiedle? – pytała Wioletta Kulpa podczas Komisji Edukacji, Zdrowia i Polityki Społecznej, która odbyła się 21 listopada.Ostatecznie nad projektem uchwały radni mieli debatować w czwartek, podczas sesji. Mieli, ponieważ – jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie – padnie propozycja wycofania projektu uchwały z porządku obrad sesji. Oprócz radnych PiS, przeciwni jej w tej formie byli także podobno radni PSL, uchwała nie zyskałaby więc wymaganej większości głosów. Zapytaliśmy o to szefa klubu radnych PSL, Tomasza Kominka.

– Chcemy dyskutować merytorycznie nad całą sytuacją w oświacie – odpowiedział nam, nie potwierdzając, ale i nie zaprzeczając informacji.

Czy nasze doniesienia się potwierdzą, okaże się już jutro.

Szkoła nr 13 w Płocku do likwidacji. Rodzice: Nie możecie w ten sposób szukać oszczędności! [FILM]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. XYZ says:

    To jest świadoma i zaplanowana polityka Pana Andrzeja N. wobec osiedla. Jak stwierdził podczas spotkania z mieszkańcami – na osiedlu jest zlokalizowany Płocki Park Pamięci Katyń – Smoleńsk 2010 oraz zna działalność Proboszcza Kanieckiego i to będzie miało swoje konsekwencje. Bez komentarza. Znamy to z całkiem niedalekiej przeszłości.

  2. xx says:

    To kant w żywe oczy.Zlekli się .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU