Co na drifcie oprócz driftu? [zdjęcia, film]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

No właśnie, pokazy umiejętności kierowców to centrum dzisiejszych i  jutrzejszych wydarzeń przy Orlen Arenie. Ale rodziny z dziećmi znajdą tu również pokaźne zaplecze na atrakcyjne spędzenie czasu.

Już od wejścia witają nas symulatory jazdy, które równie ochoczo okupowane są przez dzieci, jak i… panów. Ojcowie z synami zamieniają się miejscami i grają po kilka rund, a mamy… najczęściej cierpliwie stoją obok.

Tuż obok rozłożyły się samochody marki Peugeot, Nissan i Opel, w tym – produkowany w Polsce – kabriolet Opel Cascada. Zainteresowanie wśród panów wzbudzał samochód elektryczny Opel Ampera, a swoimi kształtami mogły kusić kabriolet Nissan 370 Z oraz Peugeot RCZ. W blasku słońca lśnił również maluszek – Peugeot 208 w kultowej wersji GTi, który za niecałe 90 tysięcy złotych może zaoferować osiągi godne wielokrotnie droższych aut sportowych.

Dla chłopców atrakcją były zawody w przykręcaniu koła na czas – rekordziście zajęło to tylko 36 sekund. Refleks można poćwiczyć na specjalnej maszynie, w której jak najszybciej trzeba nacisnąć świecące się kółeczko. Jest też drift w wersji mini na torze RC – miniaturowym torze wyścigowym.

Maluchy mają swój mały raj na dużej dmuchanej zjeżdżalni, w kuli wodnej czy na bungee trampolinach. Dorośli (i bardzo odważni) mogą natomiast skoczyć na prawdziwym bungee, prosto z samego szczytu dźwigu. Poziom adrenaliny może także podnieść przejażdżka Drift Taxi, chociaż jedna z uczestniczek tej atrakcji stwierdziła po wyjściu z auta, że było przede wszystkim za krótko…

Jeśli piękna pogoda i impreza na świeżym powietrzu, to i jedzenie. Tego również nie brakuje – kucharze na bieżąco przygotowują potrawy z grilla, można także usiąść pod parasolkami i napić się zimnego piwa. Pamiątkowe gadżety sprzedają na swoich stoiskach firma Budmat, PKN Orlen czy Polska Federacja Driftingu.

Kiedy zwiedzaliśmy miasteczko koło południa, trybuny jeszcze nie były zapełnione, widzów była umiarkowana ilość, a stoiska cateringowe spokojnie radziły sobie z obsługą klientów. Jednak po południu płocczanie szturmem ruszyli na Budmat Drift Show i – korzystając z ładnej pogody – zapełnili teren wokół Orlen Areny. Według naszych, orientacyjnych, szacunków sobotnie popołudnie spędziło tam około 10 tysięcy osób.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmu z dzisiejszego dnia.

Zobacz galerię zdjęć i film na kolejnych stronach

1 2 3
Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji