REKLAMA

Co dalej z płocką Kobylanką? „Prowadzone są wstępne analizy…”

REKLAMA

Płocka radna Daria Domosławska złożyła interpelację w sprawie planów miasta wobec mocno nadszarpniętej zębem czasu pływalni Kobylanka. Z odpowiedzi urzędu miasta niewiele wiadomo, ale pewne jest, iż pływalni w tym miejscu już nie będzie.

Odkąd podjęto decyzję o budowie pływalni Miodolanka, na terenie po byłej Szkole Podstawowej nr 17, było wiadomo, że druga pływalnia na tym osiedlu nie ma racji bytu. O plany w stosunku do pływalni Kobylanka zapytała radna Daria Domosławska.

PowiązaneTematy

– Bardzo często w rozmowach z mieszkańcami osiedla Miodowa oraz mieszkańcami innych osiedli pada pytanie: „jak zostanie zagospodarowany teren po pływalni Kobylanka?”. Mieszkańcy zwracają również uwagę na potrzebę utworzenia na osiedlu Miodowa nowych miejsc postojowych oraz terenów zielonych – pisze radna w interpelacji, prosząc o przedstawienie obecnych planów na zagospodarowanie tego terenu.

Jak podkreśliła, zdaje sobie sprawę, że obecnie pływalnia Kobylanka funkcjonuje i perspektywy prac są odległe, ale „mając koncepcję zagospodarowania terenu można podejmować kolejne kroki, mające na celu realizację planów”.

W odpowiedzi, wiceprezydent Płocka Artur Zieliński zaznaczył, iż obecnie teren pływalni stanowi własność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Płocku (czyli spółki, której stuprocentowym właścicielem jest Gmina-Miasto Płock).– Dopiero po rozpoczęciu działalności aquaparku „Miodolanka” i zakończeniu działalności dotychczas funkcjonującego obiektu, możliwe będzie przejęcie tych nieruchomości na rzecz Gminy i podjęcie działań, mających na celu zagospodarowanie tego terenu – wyjaśnia Artur Zieliński. – Na chwilę obecną prowadzone są wstępne analizy, mające na celu określenie najwłaściwszych możliwości wykorzystania tego terenu w sposób, który w jak największym stopniu odpowiadał będzie zapotrzebowaniu mieszkańców osiedla – zaznacza wiceprezydent Płocka.

Jak podkreśla, rozpatrywane są obecnie różne scenariusze, w tym również stworzenia miejsc postojowych czy zielonych.

– Dopiero w momencie, gdy Gmina-Miasto Płock stanie się właścicielem nieruchomości, na podstawie wyników analiz przygotowana zostanie koncepcja, przedstawiająca możliwości zagospodarowania terenu, na podstawie której następnie zaplanowane zostaną odpowiednie działania realizacyjne – podsumowuje Artur Zieliński.

Pewne jest więc, że do czasu rozpoczęcia działania nowej pływalni w Płocku, Kobylanka będzie (w miarę swoich ograniczonych możliwości) funkcjonować nadal. Potem zostanie wyburzona, gdyż analizy przeprowadzone już kilka lat temu mówiły o tym, że remont leciwej pływalni jest nieopłacalny finansowo.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 6

 1. Iio says:

  Jak nowy basen nazwali Miodolanka to urząd Miasta powinni nazwać urzędolanka.

 2. osoba życzliwa says:

  Szybko nadchodzi czas lansowania się radnych – chwytają się każdego pretekstu, okazji i sposobu aby przypomnieć o swoim istnieniu i pozorowanej, iluzorycznej przydatności dla miasta i jego mieszkańców; co się które z nich odezwie, to kolejny błysk słabego intelektu/pomyślunku i dowód braku kompetencji na radną/radnego. Lepiej byłoby aby radna nie wysilała się intelektualnie, powinna siedzieć cicho, diety pobierać i czekać końca tej męczarni w charakterze radnej. To jest rada dla większości płockich radnych.

 3. NN says:

  Pani radna co wymyśli? Upamiętnienie Czerwonego Krzyża, czy może skład sprzętu reanimacyjnego dla osiedla Miodowa??

 4. Grabarz says:

  Przekazac sukienkowym na rozbudowe cmentarza.Za zlotowke.

 5. Menel z jaśminowej says:

  Rozebrać dach i już mamy duży zbiornik retencyjny na deszczówkę. Trzeba tylko chcieć państwo radni.

 6. dżezo says:

  To znaczy że spółka ma przekazać własność na rzecz miasta ? To po cholerę są spółki żeby musiały wyskakiwać z majątku aby miast inwestowało ? To spółka nie może inwestować ? Co za cyrk !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU