Chcecie porozmawiać o smogu? Będzie spotkanie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Z zapisami uchwały antysmogowej mieszkańcy Mazowsza mogą zapoznawać się już od 20 lipca. Projekt dokumentu przygotowany przez naukowców, ekspertów i urzędników, został umieszczony na stronie internetowej urzędu marszałkowskiego. Teraz przyszedł czas na konsultacje w terenie.

Spotkanie w Płocku odbędzie się w piątek, 4 sierpnia br. Prezentacja opracowanego dokumentu, kluczowych zapisów jego uzasadnienia, ale przede wszystkich odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące uchwały antysmogowej przedstawicieli mazowieckich miast, gmin i powiatów, to najważniejsze punkty planowanych spotkań.

– Chcemy, aby mieszkańcy regionu mieli przede wszystkim pełną wiedzę na temat uchwały antysmogowej, ale też w przypadku jakichkolwiek niejasności w tej sprawie, wiedzieli gdzie szukać informacji na jej temat – podkreśla Marcin Podgórski, dyrektor Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych w urzędzie marszałkowskim.

W spotkaniu wezmą udział pracownicy Departamentu Gospodarki Odpadami oraz Pozwoleń Zintegrowanych i Wodnoprawnych w urzędzie marszałkowskim, a także przedstawiciele Biura Studiów i Pomiarów Proekologicznych „Ekometria”, które opracowało dokumentację bazową niezbędną do właściwego przygotowanie uchwały.

Ściśle określone paramenty instalacji grzewczych, ale też jakość spalanych paliw to najważniejsze zapisy uchwały antysmogowej dla Mazowsza, którą Sejmik Województwa Mazowieckiego planuje przyjąć jeszcze przed tegorocznym sezonem grzewczym. Konsultacje społeczne uchwały antysmogowej dla województwa mazowieckiego będą trwały jeszcze do 18 sierpnia. Projekt dokumentu wraz z uzasadnieniem znajduje się na stronie www.mazovia.pl. Mieszkańcy swoje uwagi mogą zgłaszać zarówno pisemnie, jak i ustnie.

Spotkania informacyjne z przedstawicielami mazowieckich miast, gmin i powiatów zaplanowano w Warszawie i we wszystkich miastach subregionalnych. Spotkanie w Płocku odbędzie się 4 sierpnia o godz. 11 w budynku Wojewódzkiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, ul. 1 maja 7c (sala konferencyjna na II p.).

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji