REKLAMA

Budżet Obywatelski 2013: Flow Park

REKLAMA

Jednym z projektów, zgłoszonych do drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego jest „Flow Park” – obiekt przystosowany do treningów m.in. parkour i street workout. Skąd pomysł na tak oryginalny projekt? Zapytaliśmy jednego z pomysłodawców.

PowiązaneTematy

„Flow Park” (propozycja autorstwa  Adriana Jędrzejewskiego i Adriana Fabrykiewicza) ma powstać z myślą o osobach trenujących parkour (polegającym na efektywnym, użytecznym i bezpiecznym przemieszczaniu się po dowolnym terenie), street workout, crossfit (treningów siłowych), breakdance oraz ludzi zainteresowanych treningiem ogólnorozwojowym.

W założeniach obiekt ma być przystosowany zarówno do osób już trenujących, jak też i tych stawiających swoje pierwsze kroki w tych dyscyplinach. – Byłby to pierwszy tego typu projekt w Polsce – powiedział Adrian Fabrykiewicz, jeden z pomysłodawców „Flow Parku”. – Przyczyniłoby się to więc do promocji naszego miasta. Osoby trenujące takie sporty jak parkour czy street workout nie mają miejsc przeznaczonych do ćwiczeń i korzystają z architektury miejskiej, która jest niewystarczająca.

Pomysł na projekt został zaczerpnięty z innych europejskich miast, w których tego typu obiekty nie są nie są niczym nowym. – Obiekty tego typu w Europie i na świecie już teraz gromadzą rzesze entuzjastów  – stwierdził Fabrykiewicz. – Miejsce to ściągnęłoby pasjonatów sportów z całej Polski – dodał.

[pullquote]- Obiekty tego typu w Europie i na świecie już teraz gromadzą rzesze entuzjastów. Miejsce to ściągnęłoby pasjonatów sportów z całej Polski – Adrian Fabrykiewicz, jeden z pomysłodawców „Flow Parku”[/pullquote]

„Flow Park” mógłby powstać w dwóch miejscach: na nieużytkach, znajdujących się w pobliżu Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica oraz na placu przy torze saneczkowym nieopodal Gimnazjum nr 8 na Podolszycach. Pomysłodawcom zależało na sąsiedztwie dzieci i młodzieży, projekt ma bowiem przede wszystkim zwiększyć sprawność fizyczną mieszkańców. – Ideą „Flow Parku” jest służenie społeczeństwu i będzie on otwarty dla wszystkich – przekonuje Adrian Fabrykiewicz. – Jest to inicjatywa prospołeczna. Zakładamy, że „Flow Park” przyczyni się m.in. do zwiększenia sprawności fizycznej mieszkańców Płocka, a co za tym idzie, poprawienia kondycji zdrowotnej, eliminowania patologii wśród młodzieży.[pullquote]- Ideą „Flow Parku” jest służenie społeczeństwu i będzie on otwarty dla wszystkich – Adrian Fabrykiewicz[/pullquote]

Pomysłodawcy chcą też, aby „Flow Park” był czymś więcej niż salą ćwiczeń. Ma to być miejsce, skupiające w sobie wydarzenia kulturalne miasta. – Zgodnie z naszym założeniem, będzie to także miejsce szeroko powiązanej z tym stylem życia kreatywności młodych ludzi – wyznał jeden z pomysłodawców projektu. – „Flow Park” ma być miejscem wystaw tematycznych, koncertów. Mają tu powstać i zostać zaprezentowane produkcje filmowe. Młodzież, podzielająca podobne zainteresowania może się tam spotkać, wymienić uwagami związanymi z uprawianymi sportami, jak również porozmawiać na inne tematy.

Wewnątrz parku  miałyby się znajdować przeszkody, barierki i poręcze z połączonych ze sobą rur aluminiowych i płyt ze sklejki laminowanej, a także murki wykonane z betonu. To niezbędne elementy, służące do  ćwiczeń parkour, street workout i crossfit. Flow Park ma znajdować się w pełni wentylowanym i oświetlonym budynku.

Koszt budowy „Flow Parku” według jego autorów wyniesie ponad milion złotych.

Budżet obywatelski to inicjatywa, która w Płocku rozpoczęła się w zeszłym roku. Polega ona na tym, że mieszkańcy zgłaszają własne projekty, które mają szansę być zrealizowane. Ratusz przeznaczył w przyszłym roku na ten cel 5 mln złotych. Portal PetroNews.pl jest patronem medialnym drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU