Bodzanów i Drobin dostaną pieniądze na usunięcie skutków nawałnic

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Samorząd Województwa Mazowieckiego pomoże kolejnym gminom, które ucierpiały podczas sierpniowych nawałnic. Wsparcie w wysokości 398 tys. zł trafi do gmin Bodzanów i Drobin oraz do miasta Łaskarzew. Środki na ten cel pochodzą z budżetu województwa.

Część gmin województwa mazowieckiego ucierpiało podczas sierpniowych nawałnic. Zaraz po przejściu żywiołu, wsparcie z samorządu województwa mazowieckiego trafiło do gminy Staroźreby z Mazowsza, a także do gminy Sośno z województwa kujawsko-pomorskiego oraz gmin Lipiny i Dziemiany z województwa pomorskiego.

Teraz kolejne pieniądze zostaną przekazane do powiatu płockiego oraz miasta Łaskarzew w powiecie garwolińskim, które otrzyma 200 tys. zł na wykonanie odkrywek wraz z osuszeniem terenu wokół uszkodzonego kolektora ściekowego odprowadzającego ścieki z terenu przemysłowego oraz mieszkalnego.

fot. materiały prasowe

Gmina Drobin przeznaczy otrzymane wsparcie na remont szkoły podstawowej w miejscowości Rogotwórsk. W wyniku szkód powstałych podczas sierpniowych nawałnic, szkoła została wyłączona z użytkowania przez Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Uczęszczające do niej dzieci zostały przeniesione do szkoły w Drobinie, co generuje dodatkowe koszty dla gminy związane z organizacją dla nich transportu. Na remont szkoły w Rogotwórsku gmina otrzyma z budżetu Mazowsza 100 tys. zł.

Wsparcie w wysokości 98 tys. zł trafi też do gminy Bodzanów. Środki te zostaną przeznaczone na odbudowę drogi gminnej w miejscowości Pepłowo. Po przejściu sierpniowego frontu burzowego uszkodzeniu uległ odcinek o długości 905 m.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji