REKLAMA

Blisko 166,5 mln zł za stadion w Płocku. Jest jedna oferta

REKLAMA

W piątek minął termin składania ofert na budowę stadionu Wisły Płock. Wpłynęła jedna oferta na kwotę niespełna 166,5 mln zł.

Równo w południe 14 czerwca zakończył się termin na składanie ofert przebudowy stadionu Wisły Płock. Do drugiego etapu przetargu zakwalifikowały się trzy firmy, ofertę złożyła jedna – MIRBUD SA ze Skierniewic.

– Konsorcjum firm: Lider: Trakcja PRKil S.A. oraz konsorcjum firm: Lider: Budimex S.A. nie złożyły swoich propozycji mimo tego, że 1 marca 2019 roku otrzymały informację o ocenie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu – informuje klub Wisła Płock.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę stadionu trwał ponad trzy miesiące, a na jego realizację miasto zabezpieczyło 100 mln zł. Jedyna oferta jaka wpłynęła, opiewa na kwotę 166.477.375,80 zł, przy czym za wykonanie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę oraz rozbiórkę, a także nadzór autorski – 8.157.391,41 zł, a za wykonanie robót budowlanych – 158.319.984,39 zł. Wykonawca udzieli też 72 miesiące gwarancji.

– W tym momencie trwa weryfikacja przesłanej oferty. O następnych krokach w sprawie budowy stadionu Wisły Płock będziemy informować na bieżąco – zapewnia Wisła Płock.Władze miasta przeznaczyły na tę inwestycję 97.840.680,94 zł brutto.

Otwarcie ofert na stadion znów później. O kolejny miesiąc

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 19

 1. XD says:

  JAK CHCEMY ROZWIJAC SIE W SPORCIE TO STADION MUSI BYC BEDZIE ULATWIAL ROZWOJ MLODYM PILKARZA I WKOCU PLOCK NIE BEDZIE W PROGRAMIE NAJGORSZE STADIONY W POLSCE.

 2. On123 says:

  Powiem tak. Bardziej potrzebne drogi i połączenie kolejowe niż ten stadion. Który będzie większości przypadków pusty, a utrzymanie droższe niż może to się nam wydawać. Taki Płońsk który jest wsią ma lepsze połączenia i perspektywy dla młodych niż taka metropolia jak Płock. Wstyd

  • wyjasniacz says:

   kup se fure a nie pociągi ci w głowie

  • aaaa says:

   A co ma miasto do połączeń kolejowych? Wyjaśnij proszę skoro się udzielasz pewnie się na tym znasz.

 3. STN says:

  Nowy stadion potrzebny jak kobiecie lekkich obyczajów majtki w czasie pracy. Mamy stadion na ponad 8 tysięcy ludzi a na mecze przychodzi maksymalnie 4 tysiące. Dwa trzy mecze przyjdzie komplet zobaczyć ten nowy stadion a potem dalej będzie świecił pustkami

 4. ZKS says:

  Nowy Stadion Dla Nafciarzy!!!

 5. www says:

  my nie mamy obwodnicy! to jednopasmowe cos to jest kpina! narobili poboczy rowow i innych a jezdnia 1 pas. smiechu warte!

 6. wom says:

  Oby nigdy nie powstał ten stadion. A dla kogo my go chcemy budować? Dla tych patyraków co balansują pomiędzy pierwszą a drugą ligą. Tyle kasy w błoto.

  • aaa says:

   Raczej stadion jest dla ludzi aby nie musieli moknąć co chwila i oglądać w komfortowych warunkach.

 7. Galant says:

  No to zabrakło tylko 70 milionów.
  Przyjmując, że obwodnice wybudowaliśmy dając z kiesy miasta jakieś 20 milionów (reszta z UE) to tak ponad 3 obwodnice. Ale co tam. Po co komu drogi jak mogą być jednopasmowe autostrady

  • Napisz says:

   Gdzie w Płocku mamy obwodnicę czy drogę lokalną z Podoli do Orlenu zaraz napisze nastapny kumaty że mamy autostrade

 8. Kierownik says:

  W Płocku jest stadionów dookoła pełno. jest na wielkiej płycie, na Radziwiu na Borowiczka i w centrum, Orlików i boisk jest milion. Gdzie jest JEDEN TOR? Obiecany tor!!!

 9. Kibic says:

  Taniej nie będzie,tylko drożej. Wszystko drożeje .

 10. Były piłkarz ręczny says:

  Na kant „nosa” ten stadion. Nasi piłkarze ręczni tyle lat trenowali w obskurnej hali i mieli sukcesy, w końcu doczekali się Orlen areny im się należało. A jakie sukcesy odnosi nasza piłka nożna bardzo bardzo słabe, chyba że ten stadion ma być tylko na pokaz. Owszem Dobrze by było żeby ten stadion był ale nam potrzebny jest 3 most, to jest priorytet, chyba że Warszawka Znów nam zapierdziel i projekt

 11. Hejter says:

  W odpowiedzi dla tych ludzi co pisali odnosnie toru w Płocku ze ” w wawie lodzi i okolicy sa tory zeby jezdzic samochodami ” ja pisze ze w okolicy sa rowniez stadiony na ktorych mozna ogladac mecze. Plock juz 1 stadion ma a toru zadnego, dziekuje :)

  • Lukas says:

   Niestety jesteś w błędzie bo to co stoi w Płocku trudno już nazwać stadionem tylko reliktem czasów PRL. Czasy się zmieniają i miasto musi iść z duchem czasu w każdej dziedzinie nie tylko sportowej.

  • XD says:

   JEDZ SOBIE NA NOWY MOST TYM FIATEM PANDĄ I CI PRZEJDZIE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU