REKLAMA

Bieg Tropem Wilczym – ciężka trasa ku pamięci Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Fundacja Wolność i Demokracja po raz trzeci organizowała projekt „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. W tym roku wydarzenie miało charakter ogólnopolski – było obecne również w Płocku.

1 marca odbyła się pierwsza płocka edycja biegu, zorganizowana przez Fundację Rozwoju Edukacji Euroedukacja, we współpracy m.in. z MZOS Płock oraz Wisłą Płock. Bieg „Tropem Wilczym” miał charakter patriotyczno-historyczny, a trasa przebiegała trudnymi dla biegaczy ścieżkami Jaru Brzeźnicy.

Na stadionie im. Kazimierza Górskiego odbyły się dwa biegi. Pierwszy na dystansie 1963 metrów, co symbolizowało datę śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego, którym był Józef „Lalek” Franczak. Ten bieg był prawdziwym sprawdzianem dla zawodników. Chociaż dystans nie był wybitnie długi, bo wynosił 5,5 kilometra, to jednak trasa, wiodąca przez Jar Brzeźnicy, dawała się we znaki.Niektórym biegaczom nie sprawiło to jednak większych problemów. W pierwszej trójce pojawiają się nazwiska, dobrze znane w płockim środowisku biegaczy. Złoto wypracował Przemysław Giżyński z TKKF PŁOCK, który osiągnął czas 20 minut 30 sekund, drugie miejsce zajął Artur Kamiński z Nowych Proboszczewic, wypracowując czas 21:48, natomiast brąz otrzymał Sebastian Dymek z Płocka, osiągając czas 22:03. Pełna tabela wyników znajduje się na STRONIE.

Zobaczcie naszą relację fotograficzną z imprezy na kolejnej stronie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. piobre says:

    Imprezę zaliczam do udanych. Największym atutem był profil i chrakter trasy a minusem brak 2 petli. Organizacyjnie bez zarzutu poza źle działającym nagłośnieniem. W 21 wieku to porażka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU