Biało-czerwona kuchnia w rocznicę odzyskania niepodległości

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Na niepodległościowe uroczystości zaplanowano między innymi bieg z biało-czerwoną flagą, wystawę i koncert, a także ponownie repertuar dań kuchni polskiej.

8 listopada
Na pierwsze wydarzenie zaprasza Książnica Płocka już w czwartek, 8 listopada o godz. 18. Rozpocznie się wówczas spotkanie z prof. Maciejem Tramerem i promocja książki “Władysław Broniewski. Pamiętnik”.

9 listopada
W piątek o godz. 11 na Placu Obrońców Warszawy wystartują biegacze z biało-czerwoną flagą sprzed pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Będzie to już VI Bieg Niepodległości.

O godz. 17.30 w Muzeum Mazowieckim zostanie otwarta wystawa, poświęcona płockiemu harcerstwu.

10 listopada
W sobotę odbędzie się rajd Szlakami Legionistów Płockich i Konkurs Piosenki Legionowej.

11 listopada

W niedzielę uroczystości patriotyczne rozpoczną się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego i pod pomnikiem Władysława Broniewskiego, żołnierza Legionów Polskich. Później będzie msza w katedrze i uroczystości przy Płycie Nieznanego Żołnierza.

W samo południe rozpoczną się zawody strzeleckie na strzelnicy Ligi Obrony Kraju. Zwieńczeniem okolicznościowych wydarzeń będzie koncert Płockiej Orkiestry Symfonicznej, podczas którego zabrzmi muzyka z polskich filmów i seriali.

Powótrzona zostanie także ubiegłoroczna akcja uczczenie święta w gronie bliskich i znajomych przy świątecznym stole. Jej pomysłodawcą jest Cezary Supeł, który podkreśla, że ta inicjatywa jest okazją do popularyzacji dań regionalnych i pretekstem do rozmów o wpływach różnych regionów, nacji i grup etnicznych, żyjących w Polsce dawniej i współcześnie, na polską kulturę, w tym i tradycje kulinarne.

Restauratorzy, którzy przyłączą się do akcji, w niedzielę 11 listopada będą w swoich lokalach serwować dania kuchni polskiej po świątecznych, czyli promocyjnych cenach. Restauracje będą oznakowane okolicznościowym plakatem.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji