REKLAMA

Betlejemskie światełko pokoju zawitało do Płocka [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W czwartek, 18 grudnia, w płockiej Katedrze odbyło się uroczyste przekazanie betlejemskiego światełka pokoju. Dzięki harcerzom z całego świata, dotarło do Płocka z Betlejem. 

PowiązaneTematy

Czwartkowa uroczystość była szczególna dla wszystkich płockich harcerzy. Betlejemskie światełko pokoju to symbol, który nieprzerwanie jest przekazywany metodą z rąk do rąk, z Betlejem na cały świat, w naszym przypadku do Płocka. – Warto zaznaczyć, że ten ogień nie gaśnie, tylko faktycznie podpalony, jest przekazywany dalej – mówiła harcmistrzyni Aleksandra Ziółek z płockiego ZHP.

Mszę, która towarzyszyła czwartkowym wydarzeniom, odprawił ksiądz Krzysztof Świerczyński, diecezjalny duszpasterz harcerzy i harcerek. Podczas kazania zwracał uwagę na istotę pokoju oraz symbolikę, jaką daje nam płomień przywieziony z Betlejem.

Na koniec świętowania, osoby chętne mogły zabrać ogień betlejemski ze sobą. Popyt na symbol pokoju był naprawdę duży, harcerze wykorzystali cały zapas przygotowanych zestawów i niektórzy wspierali się własnym transportem ognia.Betlejemskie światełko pokoju ma bezpośrednie odniesienie do świąt Bożego Narodzenia. – Ten symbol jest dla mnie ważnym elementem nadchodzących wydarzeń – mówiła harcmistrzyni Aleksandra Ziółek.

[justified_image_grid ng_gallery=1404]

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU