Będzie remont drogi w Maszewie. Dziś podpisano porozumienie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

2 maja podpisano porozumienie między samorządem województwa mazowieckiego a gminą Stara Biała w sprawie modernizacji drogi wojewódzkiej nr 559. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2018 roku.

W godzinach popołudniowych, w siedzibie urzędu gminy Stara Biała spotkali się marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik oraz wójt gminy, Sławomir Wawrzyński. Włodarze podpisali wstępne zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Chodzi o remont i modernizację drogi wojewódzkiej nr 559 w miejscowości Maszewo Duże, na odcinku od ronda do ulicy Szkolnej.

– Łącznie zostanie zmodernizowane 1556 metrów. Mam nadzieję, że uda się sfinalizować inwestycję do końca kadencji – mówił podczas spotkania wójt gminy.

Mieszkańcy Maszewa Dużego obecni na spotkaniu przypomnieli, że od przeszło 20 lat walczą o naprawę tej drogi, ponieważ codziennie dojeżdżają nią do pracy i szkoły. Odcinek ten jest bardzo ruchliwy, dochodziło tam niejednokrotnie do wypadków.

– Wcześniej nie mogliśmy zrealizować tego zadania, gdyż sporą część budżetu województwa pochłaniało “janosikowe”. W latach 2004-2016 na rozwój innych województw przeznaczyliśmy 7 miliardów zł. To wiązało się z opóźnieniem naszych inwestycji – tłumaczył marszałek województwa, Adam Struzik.

Oprócz nowej nawierzchni, powstaną także chodniki, ścieżki rowerowe oraz skrzyżowania skanalizowane.

– Mam świadomość, że ta droga to ułatwienie nie tylko dla mieszkańców gminy Stara Biała, ale także miasta Płocka. Ten odcinek stanowi o swobodnym dojeździe mieszkańców Płocka do autostrady A1 – mówił Mirosław Kaczmarek, dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Koszt inwestycji szacowany jest na 6 mln zł. Gmina Stara Biała ze swojego budżetu pokryje koszty projektu oraz 50% kosztów wykupu gruntu. Resztę pieniędzy wyłoży samorząd województwa mazowieckiego.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji