Baśnie i legendy o Płocku w dziecięcej wyobraźni

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Płocka Galeria Sztuki i Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Płocku zorganizowały już po raz czwarty akcję dla szkół i nauczycieli, związaną z książką „Gwiazdy w Wiśle. Baśnie i legendy o Płocku”.

W tym roku uczestnikami projektu są nie tylko uczniowie szkół, ale i podopieczni przedszkoli, bibliotek czy ośrodków kultury. Nadesłano ponad 100 prac, z których wybrano najciekawsze i najbardziej oryginalne. Zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali okolicznościowe dyplomy oraz nagrody, które zostały wręczone 24 maja, podczas konferencji podsumowującej IV edycję projektu. Wśród nagrodzonych była Julia Krawiec, uczennica V klasy PSP w Bodzanowie, która podczas konferencji z własnym gitarowym akompaniamentem zaśpiewała piosenkę „Biedny smok”.

Najciekawsze prace można było oglądać na prezentowanej w Płockiej Galerii Sztuki trzydniowej wystawie pokonkursowej, która towarzyszyła Dniom Historii Płocka. Znalazła się na niej m.in. książka „Gwiazdy w Mołtawie. Baśnie i legendy o Bodzanowie”, plakaty, rzeźby z plasteliny, prace plastyczne, projekty kalendarzy czy talia kart.

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji