REKLAMA

Bakterie w wodociągu. Kilka wsi pod Płockiem bez wody pitnej

REKLAMA

– W gminie Bodzanów wykryto bakterie E-coli w wodociągu – napisał do nas czytelnik. – Kilka wsi pozbawionych jest obecnie wody pitnej – dodał. Co się stało?

Apel do mieszkańców, którzy zaopatrywani są w wodę pitną ze Stacji Uzdatniania Wody w Reczynie, wystosowała wójt Gminy Bodzanów, Grażyna Pietrzak. Okazuje się, że w wodociągu gminnym faktycznie doszło do skażenia wody, przez co pozbawione zostały jej miejscowości Nowy Reczyn, Reczyn, Cieśle, Kępa Polska, Cybulin i Karwowo Szlacheckie. Woda w tych wsiach nie nadaje się do celów spożywczych.

Dla mieszkańców udostępniono pobór wody pitnej z podstawionej cysterny w poszczególnych miejscowościach:
– Kępa Polska – od godz. 9.00 – 9.50 koło sołtysa
– Cieśle – od godz. 10.00 – 11.00 koło sołtysa
– Reczyn, Nowy Reczyn – od godz. 11.15 – 12.00 koło remizy strażackiej
– Cybulin – od godz. 12.20 – 13.20 koło sołtysa
– Karwowo Szlacheckie – od godz. 13.30 – 14.30 – koło sołtysa.Ponadto, udostępniony będzie zastępczy punkt poboru wody pitnej i gospodarczej na Stacji Uzdatniania Wody w Stanowie w godzinach 7.00-22.00 w każdy dzień tygodnia. Woda do celów gospodarczych dostarczana będzie w godzinach porannych pomiędzy 9.00-11.00 i popołudniowych pomiędzy 18.00-20.00 przez jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym przedstawicielom jednostek. Zgłoszeń należy dokonywać w godzinach:
– porannych 7.00 – 8.00 – OSP Niesłuchowo – Zbigniew Bojarski – 797 564 200
– popołudniowych 16.00 – 17.00 – OSP Kanigowo – Bogusław Dudziński – 694 550 730.

Jak się dowiedzieliśmy, problem pojawił się nie pierwszy raz. Już w 2008 roku ówczesny wójt zwracał uwagę, że należy zmodernizować wszystkie stacje uzdatniania wody, ponieważ w innym wypadku woda będzie coraz gorszej jakości. Jak tłumaczono wówczas, wszystkie stacje w gminie wykonane są w technologii jednostopniowego uzdatniania wody, tzn. że woda przechodzi przez pojedyncze filtry. Przy obowiązujących normach nie ma możliwości dokładnego oczyszczenia wody w tym systemie, dlatego zalecano podjęcie działań w kierunku wprowadzenia dwustopniowego uzdatniania wody. Obecnie gmina podejmuje działania w kierunku wykonania inwestycji w zakresie stacji uzdatniania wody i wodociągów.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU