Sprawa pirata drogowego z BMW przeniesiona do Płocka [FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak donosi portal tvp.info, śledztwo dotyczące Roberta N., znanego z brawurowej jazdy po Warszawie swoim BMW, zostało przeniesione z prokuratury na Mokotowie do prokuratury okręgowej w Płocku. Prokuratura Apelacyjna w Warszawie podjęła tę decyzję bez podania przyczyn.

Śledczy wkrótce ocenią na podstawie opinii biegłych, czy jazda “Bogusia” tudzież “Froga” była zagrożeniem, prowadzącym bezpośrednio do niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym – za ten czyn grozi do ośmiu lat więzienia. Wszystkie materiały w tej sprawie mają być przekazane do płockiej prokuratury okręgowej.

Według tvp.info, powodem, czy też jednym z powodów takiej decyzji może być krytyka warszawskiej prokuratury apelacyjnej przez Prokuraturę Generalną. “Prokurator Generalny Andrzej Seremet przekonywał w mediach, że warszawscy prokuratorzy w początkowej fazie śledztwa mogli niesłusznie przyjąć, że nie ma mocnych dowodów, że Robert N. dopuścił się swym rajdem po stolicy do stworzenia zagrożenia katastrofą” – podaje tvp.info.

Przypomnijmy, że po odnalezieniu kierowcy BMW, nakazano mu codzienne meldowanie się na komisariacie policji, jako środek zapobiegawczy. Kilka dni temu Robert N. złożył zażalenie na tę decyzję, uznając, że jest to środek zbyt drastyczny.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji