Audioriver ujawnia pierwsze gwiazdy

REKLAMA

Wiemy już, kogo usłyszymy pod koniec lipca przyszłego roku na płockiej plaży. Organizatorzy zdradzili, że wystąpią m.in. Noisia, Simian Mobile Disco (dj set), Ben Klock, Tale Of Us, Fur Coat i Kalipo live. Jak pisaliśmy, z okazji jubileuszu powstały kolekcjonerskie karnety, które już teraz dostępne są w sprzedaży.

– Zaczynamy wcześniej niż zwykle z kilku powodów, ale wszystkie one wiążą się z faktem, że w przyszłym roku obchodzimy nasze 10. urodziny – wyjaśnił rzecznik festiwalu, Łukasz Napora. – Po pierwsze, będziemy mieć dużo więcej do zakomunikowania, dotyczy to zarówno liczby gwiazd, jak i aktywności wokół festiwalu. Karty odsłaniać będziemy stopniowo, ale już teraz mogę zdradzić, że Audioriver Sun/Day będzie miał nie jedną, a dwie sceny, a to znaczy, że na wydarzeniu usłyszymy drugi najważniejszy gatunek reprezentowany na festiwalu, czyli drum & bass. Po drugie, w związku z jubileuszem chcieliśmy stworzyć specjalną edycję biletów i pomyśleliśmy, że część naszej publiczności mogłaby zechcieć podarować bliskim osobom taki karnet na nadchodzące święta – dodał.

PowiązaneTematy

A jaki będzie linup przyszłorocznego festiwalu? – To mieszanka zarówno wielkich i znanych także w popkulturze projektów, jak Simian Mobile Disco, jak i zupełnie nowych i debiutujących artystów, jak Kalipo. To moc drum & bassu reprezentowanego w tym ogłoszeniu przez Noisię i bezkompromisowość berlińskiego techno, które do Polski przywiezie Ben Klock. Na Audioriver znajdziemy artystów takich, jak Tale Of Us, których kariery nabrały szalonego wręcz tempa w ostatnim czasie, ale też postaci typu Fur Coat, którzy są dosłownie o włos od wejścia do gwiazdorskiej ligi – podsumowuje Napora.

– Simian Mobile Disco wydali w tym roku fantastyczną płytę „Whorl”, Noisia są nominowani w kategoriach Najlepszy DJ i Najlepszy Producent na Drum & Bass Arena Awards 2014, a Tale Of Us i Ben Klock zajęli odpowiednio drugie i szóste miejsce w zestawieniu najlepszych DJ-ów roku 2014 wg czytelników największego międzynarodowego serwisu poświęconego muzyce elektronicznej, Residentadvisor.net. Żadnej z tych postaci bardziej przybliżać nie trzeba – dodaje rzecznik festiwalu.

W przypadku Fur Coat, Łukasz Napora poleca ich najnowsze produkcje, jakie wydali w jednych z najważniejszych światowych wytwórni: „There’s No Time” w Hot Creations, „U Turn” w Crosstown Rebels czy „Fading Away” w Bpitch Control. Natomiast Kalipo to dla rzecznika przede wszystkim „Yaruto”, czyli debiutancki album, który powinien spodobać się fanom takich artystów, jak Bonobo, Caribou czy Moderat.

Przypomnijmy – Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2015 roku. Jak już pisaliśmy, bilety kolekcjonerskie, poza kosztem przesyłki, są w takiej samej cenie jak pozostałe karnety. Dwudniowe wejściówki na piątkowe i sobotnie koncerty na plaży dostępne są do 22 lutego w cenie 160 zł. Kolejne pule to 190 zł do 10 maja, 220 zł do 19 lipca i finalnie 250 zł. Bilety jednodniowe w cenie 140 zł pojawią się w sprzedaży 20 lipca. Z kolei wejściówki trzydniowe dostaniemy do 22 lutego za 210 zł, ale w tym przypadku jest prawdopodobieństwo, że cena już nie wzrośnie, bo wszystkie bilety rozejdą się jeszcze przed startem drugiej puli.