Atrakcyjny dialog pokoleń

REKLAMA

PowiązaneTematy

Podobnie jak w poprzednim roku, na jeden weekend to organizacje pozarządowe przejmą klucze od miasta. Na Starym Rynku będą prezentacje i występy, a także Strefa zabawy „Dialog pokoleń” z licznymi atrakcjami dla dzieci, rodziców i dziadków.

– Jest to wspólna inicjatywa Urzędu Miasta Płocka, pełnomocnika ds. organizacji pozarządowych, Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki oraz płockich organizacji pozarządowych – mówił na konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski.

Prezydent poinformował, że podczas festynu na Starym Rynku organizacje pozarządowe zaprezentują swoje działania i zaproszą uczestników do wspólnej zabawy i do swoich siedzib.

Ewa Pietrzak, pełnomocnik prezydenta ds. organizacji pozarządowych, zapewniła, że nie zabraknie atrakcji. – Będą m.in. występy chóru i zespołów tanecznych, pokaz Capoeira i walk zawodowych, musztra paradna orkiestry Komendy Stołecznej Policji, pokaz samolotu przygotowany przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej.

Imprezie będą towarzyszyć jeszcze dwa wydarzenia – obchody XX-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji na Mazowszu oraz Podwieczorek z Prezydentem i innymi gośćmi… w ciemności. Impreza jest organizowana w ramach odbywającego się teraz II Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych. W sali kominkowej hotelu Herman niewidomi uczestnicy festiwalu, którzy przyjechali z różnych stron Polski, opowiedzą o inicjatywach, w których uczestniczą u siebie. – Chcemy zapoznać zaproszonych płocczan z tymi inicjatywami, wierząc że wiele z nich można przenieść na płocki grunt – wyjaśniała Renata Nych, prezes Stowarzyszenia De Facto. Podwieczorek będzie zorganizowany w zupełnych ciemnościach. – Nie dla sensacji, ale żeby osoby widzące choć przez chwilę poczuły, jak trudno niewidomym w pełni uczestniczyć w życiu obywatelskim i kulturalnym.

Dzień Płockich Organizacji Pozarządowych na Starym Rynku potrwa od godz. 14 do 20 (szczegółowy program tutaj).

Festiwalowy podwieczorek (w ciemnościach) z Prezydentem Miasta Płocka, godz. 15-17, hotel Herman (po wcześniejszym zgłoszeniu e-mail: defacto.org@wp.pl lub telefonicznie 604 408 468).

Obchody 20-lecia utworzenia Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji na Mazowszu (IPA, Stary Rynek), godz. 10 – powitanie uczestników obchodów, Hymn IPA, godz. 10.30 wymarsz uczestników obchodów ze Starego Rynku do Domu Technika.

źródło: Urząd Miasta Płocka