Armii Krajowej ma szansę na remont?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

22 wnioski uzyskały rekomendację Wojewody Mazowieckiego do dofinansowania z budżetu państwa na przyszły rok. Na liście zakwalifikowanych inwestycji znalazł się wniosek Miasta Płocka o remont al. Armii Krajowej, który miałby być realizowany w 2014 r. Wydaje się jednak, że są to bardziej pobożne życzenia ratusza.

O tym, czy projekt został zakwalifikowany do realizacji, dowiemy się prawdopodobnie 20 grudnia. Do tego czasu Minister Administracji i Cyfryzacji ma zatwierdzić listę zakwalifikowanych wniosków. Do rozdysponowania na województwo mazowieckie są 24 mln zł. Remont al. Armii Krajowej ma kosztować 6 mln złotych, a dofinansowanie z Budżetu Państwa może wynieść 50% kosztów kwalifikowanych.

Wykonanie tego remontu wielu kierowców przyjęłoby z ulgą. Aleja jest pokiereszowana dziurami i wybojami, a jej stan od dawna dopomina się prac naprawczych. Jeśli dojdzie do remontu, ulica doczeka się nowej nawierzchni na całej długości, czyli ponad 2,5 kilometra. Zaplanowano również zmianę w organizacji ruchu – ma powstać droga rowerowa wokół Podolszyc Północ, zostanie także poprawiona geometria skrzyżowań, powstaną nowe chodniki.

Każdy wniosek mógł uzyskać maksymalnie 40 punktów (średnią arytmetyczną ocen przyznanych przez członków komisji), wniosek przygotowany przez płocki MZD uzyskał 28 pkt i został pozytywnie zaopiniowany przez Wojewodę Mazowieckiego. Jeśli projekt zostanie zakwalifikowany, będzie to trzecia tzw. “schetynówka” w Płocku – pierwsza to ulica Obrońców Płocka 1920 r. na osiedlu Kochanowskiego (remont w 2012 r.), a druga tegoroczny remont al. Jana Pawła II i ul. Czwartaków wraz z budową ronda i drugiej jezdni na osiedlu Podolszyce Południe.

Tyle, jeśli chodzi o przedstawienie sytuacji przez płocki urząd miasta. A jak to wygląda w praktyce? 22 wnioski, o których dowiadujemy się z informacji prasowej dotyczą zarówno gminy (w ramach której miałaby być remontowana al. A. Krajowej), jak i powiatu. Na gminę przypada 12 wniosków do realizacji. “Pozytywne zaopiniowanie” wniosku miasta Płock oznacza umieszczenie go na liście, czyli uwzględnienie potrzeby realizacji tej inwestycji. Wniosek ten znalazł się jednak dopiero na 23. miejscu (świetny zabieg ratusza z podaniem tylko liczby punktów), co w praktyce oznacza właściwie zerowe szanse na dofinansowanie. Co prawda, reszta wniosków traktowana jest jako rezerwowa, ale bądźmy realistami – mogą zostać zakwalifikowane kolejne 2-3, nie więcej. Pełną listę wniosków można podejrzeć TUTAJ, informacja wojewody została zamieszczona TUTAJ.

akrajowej_small

Wydaje się więc, że ogłoszenie informacji o planowanym remoncie al. Armii Krajowej jest jedynie sprytnym zabiegiem, w praktyce nie przynoszącym żadnych dalszych działań. Chyba, że miasto znajdzie inny sposób na jej sfinansowanie, za co mocno trzymamy kciuki.

Podziel się:

2 komentarze

  1. Na stronie ratusza jest to opisane “co będzie robione”. U was “co w praktyce oznacza właściwie zerowe szanse na dofinansowanie.” – i po temacie. Już rozumiem czemu na stronie urzedu nie ma mozliwości komentowania wpisów ;)

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji