REKLAMA

Apelują o specjalne tereny dla biegaczy, rolkarzy i spacerowiczów. Gdzie?

REKLAMA

W Płocku coraz więcej osób aktywnie uprawia sport. Praktycznie w każdej części miasta możemy zauważyć rowerzystów, rolkarzy, osoby, które uprawiają nordic walking czy biegają. Najczęściej wybierają tereny z dala od ruchliwych jezdni, nad Wisłą. I właśnie dla nich pomysł mają radni Daria Domosławska i Tomasz Maliszewski.

Płoccy radni, którzy sami aktywnie uprawiają sport, złożyli interpelację w sprawie utworzenia sprzyjających warunków do uprawiania rekreacji ruchowej i sportów w terenie, takich jak: jazda na rolkach, jazda na rowerze, bieganie, nordic walking, spacery i innych, poprzez utwardzenie terenu i położenie asfaltu oraz ścieżki szutrowej w pobliżu wału przeciwpowodziowego, przy Moście Solidarności (od strony ogródków działkowych Oaza –zlokalizowanej w sąsiedztwie DW575, oraz DK 62) w oraz sąsiedztwie ul. Dobrzykowskiej.

Jak tłumaczą, to właśnie te tereny stanowią miejsce spacerów, uprawiania rekreacyjnego sportów (bieganie, nordic walking, jazda na rolkach), są też trasą rowerową dla płocczan i turystów z sąsiednich miejscowości.

– W ostatnim czasie zostały postawione tam ławeczki oraz śmietniczki, co sprawiło, że to miejsce stało się bardzo atrakcyjne dla amatorów sportu. Bliskie sąsiedztwo ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Dobrzykowskiej oraz planowana ścieżka rowerowa do Dobrzykowa sprawi, że tereny przy wale przeciwpowodziowym będą doskonałym miejscem do uprawiania sportu dla całych rodzin. Po analizie otoczenia wspomnianego terenu, prosimy o rozważenie utworzenia „Nadwiślańskiej Pętli Rekreacyjnej”, tj. toru o nieregularnych kształtach/pętli, który będzie składał się z sąsiadujących ze sobą ścieżek: asfaltowej – dla rolkarzy, szutrowej dla biegaczy oraz utwardzonego pasa dla osób spacerujących – apelują radni.Jak zauważają, warto przede wszystkim zadbać o utworzenie tej części „Nadwiślańskiej Pętli Rekreacyjnej”, która pozwoli na długodystansową jazdę na rolkach. Dodają, że należy również zaplanować utwardzenie terenu na miejsca parkingowe, a w przyszłości wiaty z szafkami (do zostawienia obuwia), Miejsca Obsługi Rowerzystów (np. ławeczki, wiata na rowery, toaleta toi toi) oraz rozwój innej infrastruktury, poprawiającej komfort osób uprawiających sport.

Czy ten projekt spodoba się w urzędzie miasta? Na to odpowiedź powinniśmy poznać już za kilka dni.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 3

  1. 50+ 50+ says:

    Tak,to dobry pomysl! Jezdzimy tam codziennie i spacerujemy po wale,biegamy tą alejką wzdluz laweczek.wiekszy teren bylby super i parkingi oczywiscie! Toi tez potrzebne aby bylo czysto wokol!

  2. 655ct4wtxa4wzr says:

    To biegacze i spacerowicze muszą mieć specjalne tereny? Przecież połazić czy pobiegać z dala od betonu to sama przyjemność :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU