Ale Heca…, czyli dzieci na deskach teatru [ZDJĘCIA, FILM]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W czwartek, 12 czerwca, w Spółdzielczym Domu Kultury odbył się XXV Ogólnopolski Festiwal Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych “Heca 2014”.

Festiwal to trzydniowe spotkanie młodych artystów. Obserwując ich występy, można spokojnie mówić o profesjonalizmie, przygotowaniu i wszystkich pozytywach płynących z pracy zawodowych aktorów. A na tym festiwalu występują przecież dzieci i młodzież. Laikowi ciężko wysnuć wniosek, czy to zasługa dobrej selekcji dzieci do, bądź co bądź, kółek teatralnych czy dobre przygotowanie, reżyseria i praca. Jedno jest pewne, zadziało się coś, co pozwala z pełnym zachwytem i uśmiechem na twarzy oglądać wyczyny artystyczne młodych ludzi.

W ciągu trzech dni swój program artystyczny zaprezentuje 20 zespołów, które do Płocka przyjechały z Kędzierzyna-Koźla, Poznania czy Chorzowa, jednym słowem z całej Polski. Poza prezentacją przedstawień, przewidziano także zajęcia edukacyjne dla uczestników, a także ich nauczycieli. Warsztaty z zakresu dziennikarstwa poprowadzi Blanka Stanuszkiewicz-Cegłowska, a warsztaty filmowe odbędą się pod wodzą Piotra Bały. Nauczyciele natomiast wezmą udział w teatralnym forum dyskusyjnym, realizowanym we współpracy z MSCDN.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji