REKLAMA

Afera z żółtymi kartkami – Wisła przegrywa na Śląsku

REKLAMA

13 października w Jaworznie I liga Wisły Płock rozegrała mecz z Górniczym Klubem Sportowym Tychy. Wzburzenie wzbudził nie tylko przegrany wynik, ale i brak zejścia z boiska zawodnika gospodarzy, pomimo dwóch żółtych kartek.

PowiązaneTematy

GKS Tychy na czas przebudowy swojego obiektu grał w roli gospodarza na stadionie Victorii w Jaworznie. To było pierwsze spotkanie Wisły Płock z tą drużyną. Niestety, pechowe.

Płocczanie początek meczu rozgrywali mało odważnie, dopiero z biegiem czasu wzrastał w nich duch walki. W 41. minucie Wisła straciła ogromną szansę na bramkę, kiedy po dośrodkowaniu Kaczmarka połka odbiła się od jednego z zawodników gospodarzy i poleciała w stronę bramki. Tam jednak na linii bramkowej wybił ją Mariusz Masternak. W doliczonym czasie pierwszej połowy celny strzał Damiana Szczęsnego zminimalizował szansę płockiej drużyny na zwycięstwo. Druga część spotkania przebiegała bez większych emocji, których kibice doczekali się dopiero około 70. minuty. Wówczas blisko umieszczenia piłki w bramce byli kolejno Łukasz Kopczyk z rzutu wolnego i Damian Czupryna z GKS Tychy. Nafciarze nie pozostali dłużni i odpowiedzieli strzałami z główki Pawła Magdonia, a potem Bartłomieja Grzelaka. Niestety, obydwa przeleciały nad poprzeczką. W ostatnich chwilach meczu Wisła miała szansę zremisować, kiedy Seweryn Kiełpin wbiegł w pole karne, ale został zatrzymany Marka Igaza. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla GKS Tychy.W trakcie meczu doszło do nieprzepisowej sytuacji. Patrik Carnota, który otrzymał żółtą kartkę w 37. minucie (za brzydki faul na Hiszpańskim) oraz w 73. minucie (za przedłużanie gry), nie zszedł z boiska. Nie wiadomo z jakiego powodu sędzia nie wręczył czerwonej kartki i tyszanie grali do końca meczu w komplecie.

GKS Tychy – Wisła Płock 1:0 (0:0)
1:0 – Damian Szczęsny 45′
GKS Tychy: Marek Igaz – Łukasz Małkowski, Łukasz Kopczyk, Mariusz Masternak, Mateusz Mączyński – Adam Imiela (27′ Damian Szczęsny), Ivica Zunić, Marcel Gąsior, Patrik Carnota (74′ Damian Czupryna), Dawid Dzięgielewski (72′ Adrian Chomiuk) – Paweł Smółka.
Wisła Płock: Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Paweł Magdoń, Bartłomiej Sielewski, Fabian Hiszpański – Krzysztof Janus, Filip Burkhardt, Łukasz Nadolski (55′ Piotr Wlazło), Janusz Dziedzic, Paweł Kaczmarek (63′ Marcin Krzywicki) – Łukasz Sekulski (46′ Bartłomiej Grzelak).
Żółte kartki: Patrik Carnota, Dawid Dzięgielewski (GKS) oraz Cezary Stefańczyk, Łukasz Nadolski, Paweł Kaczmarek, Piotr Wlazło (Wisła).
Sędzia: Robert Małek (Zabrze).

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU