Zwycięstwo na koniec obozu przygotowawczego

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Raków Częstochowa był ostatnim rywalem, z którym Wisła zmierzyła się na obozie przygotowawczym w Gutowie. Nafciarze wygrali to spotkanie 0:3.

Mecz był widowiskiem niezwykle jednostronnym. Wisła od pierwszych minut przeważała na boisku. Częściej atakowała, dłużej utrzymywała się przy piłce i lepiej ją rozgrywała. Zabrakło jedynie skuteczności – z nią spotkanie zakończyłoby się o wiele bardziej okazałym zwycięstwem Wisły. Pierwszy gol padł w 24. minucie. Wynik meczu otworzył wówczas Marcin Krzywicki. Kolejne trafienie padło sześć minut później, a na listę strzelców wpisał się Grzegorz Wawrzyński. Wynik meczu ustalił zaś Krzysztof Janus, który popisał się pięknym strzałem w 75. minucie.

W zespole Wisły wystąpił też 22-letni obrońca Dawid Abramowicz. Jak podaje klub, trwają rozmowy ze Śląskiem Wrocław w sprawie transferu tego zawodnika do Wisły.

Mecz z Rakowem kończy obóz w Gutowie. Piłkarze Wisły treningi wznowią od wtorku. Cykl szkoleniowy przygotowany jest pod kątem inauguracyjnego meczu z Miedzią Legnica. Przypominamy, że to spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 27 lipca o godzinie 15.45 w Płocku.

Raków Częstochowa – Wisła Płock 0:3 (0:2)

0:1 Marcin Krzywicki 24.

0:2 Grzegorz Wawrzyński 30.

0:3 Krzysztof Janus 75.

Raków skład wyjściowy: Wróbel – Płatkowski, Grala, Narmania, Kominiak, Witczyk, Wiśniewski, Kmieć, Świerk, Czerwiński, Ratlewski.

Wisła: Kiełpin (46. Szczepankiewicz) – Nadolski (46. Sefańczyk), Wawrzyński (46. Magdoń), Sielewski (46. Radić), Abramowicz (46. Mysona) – Hiszpański (46. Janus), Adamczyk (46. Góralski), Wlazło (46. Burkhardt), Grzelak (46. Dziedzic), Grudzień (46. Kaczmarek) – Krzywicki (46. Sekulski).