16. Bieg Solidarności przy pięknej pogodzie

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Około 300 uczestników w różnych kategoriach pojawiło się w sobotę, 28 maja, na mecie 16. Biegu ulicznego NSZZ “Solidarność” im. Krzysztofa Zywera.

Zawodnicy z pierwszej kategorii rozpoczęli bieg już o godzinie 11. Najpierw powalczyły dziewczęta ze szkół podstawowych. Najlepsza okazała się Krzysztofa Dworakowska, która jako pierwsza dobiegła do mety. W tej samej kategorii wiekowej na starcie stanęli także chłopcy. Tu na najwyższym stopniu podium stanął Jan Kostrzewski.

Podczas zawodów nie zawiodła także młodzież gimnazjalna, która licznie pojawiła się na starcie. Wśród dziewcząt w tej kategorii wiekowej najlepsza okazała się Zuzanna Kolasa, najszybszy chłopiec to Artur Budzyński.

Trzecią grupę startową stanowiła młodzież ponadgimnazjalna. W tej kategorii najlepsi okazali się Ada Malanowska i Julian Miecznikowski. Podczas 16. biegu ulicznego NSZZ “Solidarność” odbył się także bieg osób niepełnosprawnych. Najszybciej do mety dotarli Monika Turkowska i Marcin Kwiatkowski. Wśród osób na wózkach najlepszy okazał się Stefan Dobaczewski.

Przed godziną 13 rozpoczął się open bieg dla chętnych biegaczy. Wszyscy uczestnicy zawodów dostali pamiątkowe medale. Wśród biorących udział w biegu rozlosowano także atrakcyjne nagrody, m.in. rowery, sprzęt AGD, tablety oraz MP3.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji