Zawodnicy z UKS Fu Hok Kuen przywieźli 27 medali

Zawodnicy kung fu z Uczniowskiego Klubu Sportowego Fu Hok Kuen Płock zdobyli aż 27 medali podczas zawodów w Krakowie.

Zawody The European Traditional Wushu Tournament in Southern Styles oraz XX Pucharu Polski Wushu Tradycyjnego, odbyły się w dniach 16-18 grudnia w Krakowie. Płocczanie spisali się nie na tylko na medal… ale na worek medali.

– Każdy ze startujących włożył ogromną pracę w przygotowania, a podczas trudnych zawodów dał z siebie wszystko, by tydzień przed światami sprawić sobie najlepszy dla sportowca prezent – podkreśla trener Zbigniew Błaszczak. – Zdobyliśmy w sumie aż 14 złotych medali, 10 srebrnych i trzy brązowe. To fantastyczne osiągnięcie, tym bardziej, że większość naszych zawodników wykorzystała wszystkie potencjalne szanse medalowe, godnie reprezentując Klub na Pucharze Polski, jak też kadrę narodową stylu Hung Gar podczas Europejskiego Turnieju Wushu w Stylach Południowych – zaznacza.

Niedościgniona była 13-letnia Emilia Rychlewska, która podczas zawodów aż siedem razy wchodziła na podium. W Pucharze Polski była najlepsza w kategorii dziewcząt 12-14 lat w formach: ręcznej, z kijem, halabardą i szablą. W Turnieju Europejskim dwa razy stanęła na drugim miejscu podium, prezentując tradycyjną formę ręczną oraz formę z bronią długą  w kategorii 12-17 l.

Siódemka to była szczęśliwa liczba, bo tyle samo medali zdobył 18-letni Radosław Suliński, który wygrał swoją kategorię wiekową (18-39) w trzech konkurencjach Pucharu Polski. W formach ręcznych, szabli i halabardzie, a do tego dorzucił dwa złote krążki i jeden srebrny w Turnieju Europejskim. Poza tym, Radek pierwszy raz wystartował też w walkach qingda w kategorii do 65 kg i zajął drugie miejsce. – Jestem bardzo zadowolony ze swojego pierwszego pojedynku, ale wiem też, jak dużo pracy mnie czeka, żeby być jeszcze lepszym – powiedział od razu po świetnej walce.

Bardzo dobry start w Pucharze Polski w kategorii form ręcznych zanotował 12-letni Kajetan Adamski. Tylko trochę zabrakło mu do podium najsilniej chyba obsadzonej męskiej kategorii wiekowej 12-14 lat.

Po małej przerwie do rywalizacji powrócił 16-letni Kacper Maślany, od razu przywożąc z turnieju Europejskiego dwa złote medale za formę tradycyjną ręczną i formę z kijem oraz srebrny krążek za start w Pucharze Polski. Mówił, że te zawody tylko zaostrzyły mu apetyt na kolejne sukcesy i już nie może się doczekać następnych startów.

16-letnia Natalia Adamska za świetną prezentację formy z chińską halabardą zajęła 2. miejsce w Turnieju Europejskim, a w formie ręcznej i formie z szablą w Pucharze Polski znalazła się tuż za podium.

Na najwyższym stopniu podium za formę ręczną w Pucharze Polski w kategorii 40-60 l stanął Grzegorz Rychlewski, dokładając dwa srebra w formach z bronią. Natomiast w Turnieju Europejskim raz był drugi i dwa razy trzeci.

XX Puchar Polski zapewne na całe życie zapamiętają Wioletta i Piotr Adamscy startujący po raz pierwszy na zawodach Wushu w kategorii 40-60. W klubie UKS Fu Hok Kuen Płock systematycznie trenują dopiero drugi rok i zapewniają, że nie zamierzają kończyć przed 90. Wioletta po bardzo dobrym występie zdobyła brązowy medal w formach tradycyjnych ręcznych. – Stanie na podium obok tak doświadczonych i utytułowanych zawodników napawało mnie dumą, która daje mi motywację do dalszych ćwiczeń – stwierdziła.

Piotr znalazł się tuż za podium podkreślając, że udział w zawodach rangi Pucharu Polski był dla niego dużym przeżyciem. – Cieszę się że nie zawiodłem zaufania moich trenerów i wszystkich, którzy byli razem ze mną – mówił na gorąco.

Podczas Turnieju Europejskiego, najlepszym zawodnikiem stylu Hung Gar w konkurencji form tradycyjnych długich (18-60 l) została trenerka Anna Błaszczak, osiągając najwyższą notę punktową zawodów. Natomiast jej prezentacja z kijem w kategorii form z bronią długą oceniona została na srebrny medal. – Na zawodach usłyszałam słowa „chwilo trwaj”. Po tak udanych startach całej naszej ekipy chciałoby się powiedzieć „chwilo powtarzaj się i trwaj jak najdłużej”, ale trzeba pamiętać o ciągłym doskonaleniu się i rozwijaniu, więc życzę wszystkim zawodnikom i sobie również dalszych sukcesów i coraz większych osiągnięć – mówi. – Wsparcie ze strony mojej rodziny, ludzi z którymi trenuję i których uczę, a także uznanie mojego trenera Jacka Świątkowskiego, daje mi siłę do trenowania. Patrząc na zaangażowanie i ogrom pracy jaką wkładają zawodnicy z Naszego Klubu wiem, że życzenia te się spełnią – podsumowuje.

Zawodnicy UKS Fu Hok Kuen Płock mistrzowskimi startami dopisali piękne medalowe zakończenie roku 2016, już planując przygotowania do zawodów w przyszłym sezonie.