Tylko w tym roku rannych 5 motocyklistów. Policja ogłasza akcję

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na najbliższy weekend policja zapowiedziała kontrolę motocyklistów, poruszających się po drogach całego Mazowsza, w tym Płocka i powiatu płockiego. Sprawdzane będą m.in. uprawnienia kierowców czy prędkość, z jaką prowadzą swoje pojazdy.

Jak tłumaczy sierż. sztab. Marta Lewandowska z płockiej policji, tylko w 2018 roku, od 1 stycznia do 31 marca, na drogach garnizonu mazowieckiego policji w wypadkach drogowych rannych zostało pięciu  motocyklistów.

– Aby ograniczyć liczbę zdarzeń z motocyklistami oraz zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, policjanci płockiej drogówki oraz drogówki z całego Mazowsza prowadzić będą podczas zbliżającego się weekendu, wzmożone działania pn. “MOTOCYKL” – mówi Marta Lewandowska. – Funkcjonariusze zdecydowanie reagować będą na wykroczenie popełniane przez kierujących motocyklami, które są głównymi przyczynami zdarzeń drogowych, a jest to przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości – dodaje.

Ale nie tylko prędkość skontrolują policjanci. Uwagę zwrócą też na prawidłowość montażu i czytelność tablic rejestracyjnych. Dość często spotykane jest ich podgięcie, co stanowi wykroczenie z art. 97 kodeksu wykroczeń – wg taryfikatora jest to mandat karny w wysokości 100 zł i 3 pkt. karnych. – Faktem jest również to, że wielu motocyklistów nie posiada wymaganych uprawień do kierowania motocyklem – podsumowuje sierż. sztab. Marta Lewandowska.

Podziel się:

1 komentarz

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji