REKLAMA

Tłumy na zlocie samolotów w Płocku

REKLAMA

Zlot samolotów, który odbył się w minioną niedzielę na płockim lotnisku, przyciągnął tłumy. Podczas wydarzenia można było zobaczyć niezwykłe akrobacje wszelkich maszyn latających, od modeli po samoloty i helikoptery.

12 sierpnia na lotnisku w Płocku odbył się „Zlot samolotów” organizowany przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej. Podczas imprezy, piloci z całej Polski zaprezentowali wszelkiej maści maszyny latające. Samoloty, helikoptery i modele można było obejrzeć zarówno na ziemi, na wyciągnięcie ręki, jak i wysoko w powietrzu, podczas niezwykłych akrobacji.

Nie zabrakło wyczynów na motoparalotni w wykonaniu Mistrza Świata Wojciecha Bógdała. Dla zainteresowanych szkoleniem lotniczym, były loty zapoznawcze nad miastem. Na płycie lotniska rozstawiły się również sekcje Aeroklubu wraz ze swoim sprzętem oraz zaprzyjaźnione kluby, stowarzyszenia i sponsorzy.

PowiązaneTematy

Partnerami Zlotu Samolotowego w Płocku byli: Miasto Płock, drukarnia Agpress, Komunikacja Miejska Płock, POKIS, Warter Fuels, Peklimar, Galeria Mosty, Związek Polskich Spadochroniarzy, Stowarzyszenie Wiarus, Grupa SkyMagic S3 VAT oraz Stowarzyszenie Pojazdów Militarnych Wisła.