Starostwo gostynińskie szuka wolontariuszy. W każdym wieku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Tworzenie wolontariatu rozpoczęło Starostwo Powiatowe w Gostyninie. Poszukiwane są osoby, które chcą zrobić coś dobrego dla innych.

Obecnie organizatorzy oczekują na zgłoszenia osób, które chcą pomagać innym. Wolontariuszem może zostać każdy, kto jest kreatywny, ma dużo energii i trochę wolnego czasu. Nie jest ważny wiek, ani wykształcenie. Współpraca ma mieć charakter ciągły, co oznacza, że nie ma określonego terminu zakończenia naboru.

W jakim celu starostwo rozpoczęło tworzenie wolontariatu? Powiat gostyniński organizuje wiele przedsięwzięć i wydarzeń o charakterze edukacyjno-profilaktycznym, sportowym czy rekreacyjnym. Zaangażowanie wolontariuszy jest w takich sytuacjach dużym wsparciem.

– Wolontariusze będą pomagać na wiele sposobów – twierdzi Szymon Szczypawka, naczelnik wydziału edukacji, kultury i turystyki w starostwie gostynińskim. – Także poprzez działania na rzecz dzieci, osób starszych czy niepełnosprawnych. Każdy może znaleźć zajęcie, które da mu prawdziwą satysfakcję. Dla wolontariusza jest to także okazja do nawiązania nowych znajomości, zdobycia nowych doświadczeń, ale również aktywnego spędzenia wolnego czasu – wyjaśnia.

Osoby zainteresowane pomaganiem jako wolontariusz, znajdą szczegółowe informacje na stronie www.gostynin.powiat.pl oraz pod numerem telefonu 24 235-25-44.

mag

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji