Srebro Wojtka Bógdała na Mistrzostwach Polski

REKLAMA

Pierwsza niedziela września była wyjątkowo owocna dla Wojtka Bógdała. Zawodnik z płockiego aeroklubu zdobył srebro na XX Motoparalotniowych Mistrzostwach Polski.

2 września na wrocławskim lotnisku zakończyły się XX Motoparalotniowe Mistrzostwa Polski w konkurencjach klasycznych. Zawodnik płockiego aeroklubu – Wojtek Bógdał – sięgnął po srebrny medal w klasie wózków jednoosobowych. Tegoroczne zawody zorganizowano na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego.

Najlepsi polscy piloci rywalizowali w trzech klasach: startu z nóg, wózków jednoosobowych i dwuosobowych.

PowiązaneTematy

– Rok temu na tym lotnisku wywalczyłem złoty medal i razem z Marcinem Bernatem, który zdobył trzecie miejsce, stanęliśmy na podium podczas Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games 2017 – wspomina z sentymentem Wojtek.

Po pierwszych konkurencjach można było zauważyć, jak wysoki poziom prezentowali zawodnicy. Zacięta rywalizacja trwała do samego końca zawodów. W ostatecznym rozrachunku Wojtek stanął na drugim stopniu podium.

– Do końca walczyłem z moim kolegą Tomkiem Dembczyńskim, któremu gratuję wygranej w zawodach. Da się zauważyć, że z roku na rok Motoparalotniowa Kadra Narodowa podnosi sportowy poziom. W kontekście zawodów na światowym poziomie jesteśmy najlepszą drużyną i trudno jest nam zagrozić – mówi Wojtek.

Nie jest tajemnicą, że zawody są poligonem doświadczalnym nie tylko dla sportowców, lecz także dla nowych konstrukcji. Większość światowej czołówki lata na skrzydłach polskiej produkcji Dudek Paragliders, które podlegają ciągłym modyfikacjom w celu polepszenia ich osiągów.

– Składam gratulacje dla wszystkich zawodników tegorocznych Mistrzostw Polski. Naszym kolejnym celem są Slalomowe Mistrzostwa Świata w Egipcie, gdzie będę bronił zdobytego w 2015 r. tytułu Mistrza Świata, a wspólnie z kolegami z Kadry tytułu mistrzowskiego w klasyfikacji narodowej. Zawody odbędą się na przełomie października i listopada, więc musimy zaczynać intensywne przygotowania – podsumowuje Wojtek Bógdał.