REKLAMA

Płocczanie, pomimo deszczu, licznie świętowali Dzień Latawca [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku odbył się Dzień Latawca. Płocczanie zjawili się licznie i bawili doskonale, pomimo złej pogody.

W niedzielę, 4 października nad płockim lotniskiem uniosły się w powietrze dziesiątki latawców. Co roku Aeroklub Ziemi Mazowieckiej organizuje Dzień Latawca, który przyciąga liczne grono uczestników. Nie inaczej było w tym roku, pomimo deszczowej pogody.

PowiązaneTematy

Lotnicy przygotowali nie tylko zawody latawców, odbył się również pokaz skoków ze spadochronem, przeloty samolotów i pokazy modeli latających. Na ziemi można było posilić się dzięki foodtruckowi, a na najmłodszych czekały dmuchane zamki do skakania i wiele innych ciekawych atrakcji w strefie kreatywnej.

– Pogoda trochę nam pokrzyżowała plany, ale jest wiatr, uczestników nie zabrakło, młodzież licznie się zjawiła i udało się rozegrać wszystkie konkurencje. Przygotowaliśmy też mnóstwo interesujących atrakcji, poza samymi latawcami. Myślę, że każdy, kto przyszedł dzisiaj na lotnisko, znalazł dla siebie coś ciekawego. Spokojnie możemy ogłosić, że kolejne zawody latawcowe odbyły się z wielkim sukcesem, ku zadowoleniu mieszkańców Płocka – mówił prezes aeroklubu Maciej Sajnog.Aeroklub Ziemi Mazowieckiej również wsparł zbiórkę pieniędzy na leczenie małej Zosi. Podczas Dnia Latawca można było wziąć udział w ciekawych licytacjach charytatywnych. Przypomnijmy, że mająca zaledwie 9 miesięcy dziewczynka walczy z rdzeniowym zanikiem mięśni typu 1. Aby uratować jej zdrowie i życie, niezbędna jest terapia najdroższym lekiem na świecie.Partnerami Dnia Latawca byli: Agpress drukarnia, Petrotel, Galeria Wisła, POKiS, Komunikacja Miejska Płock, Fikołki. Wydarzenie było realizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Płocka. Zbiórkę na rzecz małej Zosi wsparli Mariawici, Hufiec ZHP Płock i Agencja artystyczno-animacyjna Impuls.REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 6

 1. ? says:

  Dziękuję panom za hałaśliwy pokaz ćwiczebnych nocnych lotów helikopterem dzisiejszej nocy i za poprzednie pokazy też.

 2. Sukces? says:

  Wydaje mi się ,że w Płocku są bardziej atrakcyjne miejsca do puszczania latawców niż to industrialne otoczenie.Być może to było powodem nikłej frekwencji, a może ludzi takie imprezy przestały już po prostu przyciągać.

  • ++ says:

   Proponujesz ruiny na starówce?

  • Sukces? says:

   Płocka starówka jest zaniedbana.To prawda.Natomiast ludzie dzisiaj nie postrzegają latania i lotnictwa jako czegoś romantycznego.,poza może, bardzo nieliczną, grupą hobbystów.Dla przeciętnego człowieka latanie kojarzy się z prostą fizyką,komercją ,wieloaspektowym zatruwaniem środowiska a samo lotnisko z miejscem hałaśliwym i niebezpiecznym.W takim kontekście widok samolotu ,po przelocie którego utrzymywał się długo dym jest co najmniej niestosowny, tym bardziej,że była tam grupka dzieci.Świat się zmienia i do tych zmian trzeba dorastać niestety.

 3. Jacek i Wacek says:

  Pan Prezes był chyba na innych zawodach niż my. Większość latawców zakupiona, o ilości nawet nie ma co pisać…
  Była słaba pogoda, to po co mówić o sukcesie??!

 4. Doktor z ONZ says:

  Widać, że akcentów LGBT nie zabrakło – zdjęcia nr 18 i 19. Czy dziewczynka ze zdjęcia nr 19 została już poinformowana przez rodziców, że może być chłopcem albo kimś innym, np.: jednorożcem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: