REKLAMA

Płocka młodzież marzy o lataniu

REKLAMA

Zakończył się Program Edukacji Lotniczej prowadzony przez Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku. Płoccy lotnicy przeprowadzili aż 40 spotkań, w których uczestniczyło ponad 1000 uczniów.

8 kwietnia lotnicy z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej zakończyli Program Edukacji Lotniczej. Inicjatywa sponsorowana przez PKN ORLEN spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej z Płocka. Klubowicze już zapowiadają, że jeśli dojdzie do kolejnej edycji programu, to nie zabraknie chętnych do bliższego poznania podniebnej przygody, a ze swojej strony gwarantują, że będzie on jeszcze ciekawszy.

– Dzieci wykazywały się ogromnym zainteresowaniem. Albo takie wybitne klasy nam się trafiły, albo młodzież jest tak żądna tej wiedzy na temat lotnictwa. To było niesamowite przeżycie, patrzenie na tę radość i to zaciekawienie było zaskakujące – opowiadał prezes Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej w Płocku Piotr Michałek.

– Ilość dopytujących się w tej chwili jest dosyć duża, mamy chętnych, którzy chcieliby wziąć udział w takim programie. Nie mówimy tu tylko o szkołach płockich, ale i z okolic Płocka – zwracał uwagę Sławek Adamkowski, Dyrektor Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

W zakończonej właśnie pierwszej edycji programu wzięło udział 1049 uczniów w różnym wieku, od przedszkoli aż do liceów. Lotnicy przeprowadzili 40 spotkań, podczas których najmłodsi mogli poznać lotnictwo między innymi poprzez ciekawe kolorowanki. Dla nieco starszych aeroklub przygotował specjalną gazetkę, w której znalazły się najciekawsze informacje o lataniu i jego historii.

Żeby jeszcze bardziej uatrakcyjnić program, stworzono specjalny film o lotnictwie i lataniu. Zaproszono także do udziału w Programie Edukacji Lotniczej najbardziej utytułowanego płockiego lotnika, czyli Wojtka Bógdała, który opowiadał młodym ludziom, jak wygląda jego przygoda z lataniem.Wartym odnotowania jest fakt, że Aeroklub Ziemi Mazowieckiej w Płocku nie tylko przygotował oddzielny zakres informacji przystosowany do konkretnych grup wiekowych, ale również podszedł do każdej szkoły i grupy indywidualnie, przedstawiając informacje, które mogłyby najbardziej zainteresować daną grupę.

Na młodzieży szczególne wrażenie robiły zdjęcia Płocka z lotu ptaka. Frajdą dla dzieci było odnajdywanie znajomych miejsc widzianych z zupełnie innej perspektywy. Pomimo ostrzeżeń klubowiczów o wysokiej zaraźliwości i nieuleczalności pasji do latania, młodzież bez obaw badała wyposażenie lotnicze, które było prezentowane na zajęciach.

Aeroklub Ziemi Mazowieckiej chce skierować szczególne wyrazy wdzięczności i podziękowania Wioletcie Kulpie, kierownik Działu Sponsoringu Społecznego w PKN ORLEN, której starania doprowadziły do tego, że płoccy lotnicy dostali szansę na zrealizowanie Programu Edukacji Lotniczej. Kolejną osobą, która szczególnie zasłużyła się przy nauczaniu młodzieży jest Wojciech Stasiak z Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej, który przygotował materiał filmowy wyświetlany podczas zajęć.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU